ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські екологи вимагають у влади не «перебирати» інвесторами, а будувати сміттєпереробний завод

Лілія Імбіровська, Львівський портал

|

Львівські екологи вимагають від місцевої влади, зокрема, у міського голови Львова негайних кроків щодо будівництва сміттєпереробного заводу. Про це сьогодні, 1 червня, під час прес-конференції заявила еколог 1-ї категорії організації «Екологія-Право-Людина» Алла Войціховська, передає кореспондент Львівського порталу.

войціховська

За словами еколога, тимчасове вивезення львівського сміття до інших населених пунктів не вирішує проблему Грибовицького сміттєзвалища.

«Ми вимагаємо щотижневого звіту про рішення, які приймає міський голова щодо поводження зі сміттям у місті Львові. Ми всі прочитали, що до тимчасового вирішення проблеми збору сміття у місті Львові долучились інші міста, райони. Не так треба вирішувати. Треба сьогодні вже і негайно скликати комісію, пускати інвестора. Не тільки брати кредити і так далі. Львів не  є абсолютно бідним містом, можна робити дотації, як це робиться у Любліні, де частину відшкодування коштів на збір відходів дотується із держави, з місцевих фондів. Тому треба вирішувати це питання і не посилатися на фірму, яка не пропонувала рекультивацію чи інші якісь структурні моменти того чи іншого проекту,»- заявила еколог.

За її словами, у екологів виникло багато питань до міського голови через «застій» вирішення екологічної біди.

«Обласною адміністрацією ще у вересні 2015 року було оголошено, що ми маємо інвестора – італійську компанію, яка готова уже сьогодні будувати сміттєпереробний завод. То наша організація має питання до міського голови: це рішення вже виноситься на розгляд громадськості понад 10 років. Чому у нас сьогодні немає цивілізованого вирішення цього питання? І чому міський голова знову заявляє про пошук земельної ділянки? Рішення про виділення земельної ділянки для сміттєзвалища, для полігону – це рішення 50-річної давності, які приймалися у Радянському Союзі. Сьогодні – це відходи – це енергія, ми можемо бути енергетично незалежною державою, ми можемо використовувати біогаз», – зазначила А. Войціховська.

Раніш Львівський портал повідомляв, що з’явився інвестор, який готовий будувати полігон, для вивезення туди сміття. Окрім того, львівська влада відмовила 43 фірмам у будівництві сміттєпереробного заводу.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...