На Львівщині визначили кращих гірських бігунів України

|

На Львівщині успішно завершився чемпіонат України з гірського бігу. Представницькі змагання у смт. Славське були визначенні відбірковими до чемпіонату Європи з гірського бігу, що пройде 2 липня в італійському місті Арко. Путівки на європейську першість легкоатлети виборювали на крутих схилах гори Погар. Сама ж траса була прокладена 2-кілометровим колом. Про це Львівському порталу повідомила заступник начальника управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Оксана Вацеба.

178

У змаганнях серед юніорок з бігу на дистанції 4 кілометри перемогу виборола Дарина Мазур з Вінницької області (30 хвилини 39 секунд). Другою на фініші із результатом 32 хвилини 22 секунди була представниця Харківщини Олександра Перкова. Замкнула трійку призерок Наталія Шозда із Закарпаття (33 хвилини 49 секунди).

Юніори змагалися на дистанції удвічі довшій (8 кілометрів). Тут чемпіоном України став Олександр Гнатюк із Тернополя – 41.51. Срібного призера Олега Запотічного зі Львівщини  Олександр випередив більш ніж на 8 хвилин.

У змаганнях жінок, які теж долали дистанцію 8 кілометрів, чемпіонкою України із результатом 46 хвилин 36 секунд другий рік поспіль стала Оксана Угринчук із Івано-Франківська. Другою на фініші була Яна Нагорна із Сумської області (48.56), яка вперше змагалася із дорослими спортсменками, перейшовши із юніорського віку. Яна також стала чемпіонкою України в категорії серед молоді. У заліку «Молодь» серед жінок другою на фініші після Яни Нагорної була її колега по команді із Сумщини Юлія Назаренко (54.49). Серед дорослих жінок, як і минулого року, бронзову нагороду виборола досвідчена львів’янка Оксана Петрова із результатом 49 хвилин 46 секунд.

Найдовшу дистанцію гірськими схилами долали чоловіки – 12 кілометрів. У змаганнях в категорії серед молоді у чоловіків переможцем став Анатолій Бондаренко з Дніпровської області. Його результат 56 хвилин 24 секунди. Другим був Віталій Івах з Сумщини (59.59). Замкнув трійку призерів Богдан Добранський зі Львівщини із результатом 1 година 2 хвилини 34 секунди.

В категорії серед дорослих чоловіків перемогу святкував представник Львівської області Костянтин Коляда, котрий вдало дебютував у змаганнях із гірського бігу. Перше місце й виконання нормативу «Майстра спорту України» й результат 55 хвилин 42 секунди – такий здобуток Костянтина. Срібна нагорода дісталась переможцю в категорії «Молодь» Анатолію Бондаренку, замкнув трійку призерів закарпатець Сергій Расчупкін – його час 58 хвилин 13 секунд.

У командній першості із значним відривом тріумфувала збірна команда Львівської області – 330 очок, команда Сумщини посіла друге місце – 240 очок, третіми були представники Івано-Франківської області із сумою очок 160.