ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні новий санітарний регламент для дитсадків

|

Готується до офіційного опублікування новий Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України. Офіційний віник України №38, із новими правилами, має з’явитися ще сьогодні. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Міністерства освіта та науки.

Зазначеним Санітарним регламентом передбачено нові умови, що мають сприяти створенню дитячих садків, у тому числі у житлових та нежитлових приміщеннях.

Основні відмінності нової редакції регламенту:

За відсутності харчоблоку у дошкільному навчальному закладі допускається постачання готової продукції операторами ринку харчових продуктів за умови дотримання вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;

У разі відсутності власної пральні, прання білизни може здійснюватись іншими пральнями, за винятком пралень, що обслуговують інфекційні заклади охорони здоров’я, об’єкти хімічної та іншої небезпечної промисловості;

Знято заборону щодо використання для дітей двоярусних ліжок.

Також відтепер після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється лише за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом. Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок, за умови відсутності явних ознак захворювання.

У документі відсутня дрібна регламентація (наприклад, висота бортиків пісочниці або діаметр стійок огородження ліжок, дитячого манежу тощо), але при цьому чітко визначені вимоги до чистоти, організації харчування, температурного режиму, освітлення, утримання басейнів, розпорядку дня дитини.

«Затверджено новий санітарний регламент для дитсадків – простою мовою це означає, що відтепер стає можливим організовувати невеликі приватні дитсадки, дозволена доставка їжі, двоярусні ліжка, знято вимогу зайвих медичних довідок для дітей, дозволено організовувати дитсадки в житлових приміщеннях», – прокоментувала нові правила для садочків у своєму Фейсбуці міністр освіти і науки України Лідія Гриневич.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...