ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні виявили 17 дорогих картин, викрадених з музею у Італії

|

Українські прикордонники провели успішну спецоперацію зі знайдення колекції з 17 картин, викрадених з міського музею у Вероні (Італія). Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Президента України.

8

За даними відомства, президент Петро Порошенко привітав особовий склад прикордонної служби та працівників воєнної прокуратури, які здійснили успішну операцію зі знайдення колекції з 17 найцінніших картин Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї, викрадених з міського музею у Вероні.

«Ці картини – зірки колекції музею Верони. Сьогодні ця блискуча операція нагадує світу про те, як ефективно Україна запроваджує боротьбу і з контрабандою, включаючи контрабанду витворів мистецтва, а також боротьбу з корупцією», – заявив Петро Порошенко.

Загальна вартість цієї колекції згідно з документами, які були надані прикордонною службою і військовою прокуратурою, на сьогоднішній день перевищує 16 млн євро.

7

«Безумовно, такими ефективними діями, ми не лише зберегли світову цінність цих полотен, але і підтвердили на належному рівні престиж України», – підкреслив Президент та звернувся до керівництва цих відомств надати пропозиції щодо відзначення осіб, задіяних у здійсненні цієї операції.

Президент доручив заступнику Глави Адміністрації Президента України Костянтину Єлісєєву зв’язатись з італійськими партнерами та запросити експертів для підтвердження автентичності полотен та узгодження формальностей, пов’язаних із їх передачею.

Голова Державної прикордонної служби України, генерал-полковник Віктор Назаренко доповів про завершення активної фази спеціальної операції по вилученню на кордоні України колекції дорогоцінних картин. Операція проводилась на виконання доручення та плану, який був затверджений Президентом. До проведення операції було залучено обмежене коло осіб.

За його словами, 6 травня 2016 року спільною слідчо-оперативною групою в Одеській області, за 1,5 км від державного кордону, при підготовці до переправи на територію Молдовської республіки, було затримано 17 картин, які мають велику історичну і художню цінність. Операція проведена у найкоротший термін. 7 травня було проведено мистецьку експертизу і встановлено, що ці картини – оригінали.

Як відомо 11 листопада 2015 року з міського музею Кастельвеккьо у місті Верона (Museo Civico di Castelvecchio) було викрадено 17 найцінніших картин старих майстрів – Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї.

Зі свого боку директор Департаменту оперативно-розшукової  діяльності ДПС Петро Цигикал повідомив, що операція, яку проводили правоохоронці Італії, мала назву «близнюки», оскільки в крадіжці цих творів були задіяні брати – один з яких був охоронцем у музеї. Злочинці зімітували напад на охорону та здійснили крадіжку. Вони  виконували замовлення, яке отримали з одного із регіонів Росії, ймовірно від  одного із приватних колекціонерів із Чечні.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...