ОСТАННІ НОВИНИ

Як вберегти свій велосипед від крадіжки. Поради поліцейських

|

Велосипед як вид транспорту у Львові із року в рік стає усе популярнішим. Однак, попри те, що Львів – європейське місто, якщо у більшості країн Західної Європи цей транспортний засіб можна спокійно залишити навіть на вулиці, у нас ні. Тому поліція вирішила дати кілька порад, які допоможуть уберегти Ваш велосипед від крадіжки, передає Львівський портал.

велосипед

  • Купуючи велосипед збережіть документи на нього, а також сфотографуйте номер його рами. На випадок, якщо хтось таки вкраде Ваш велосипед – документи та фото рами стануть доказом того, що саме Ви, а не злодій, чи покупець краденого велосипеда є справжнім власником. Окрім того, документи – запорука того, що Ваш ровер, особливо, якщо Ви купуєте його уже вживаним – не є краденим. Адже, купуючи велосипед у невідомих людей без документів, ви можете стати співучасником злочину, за що передбачена відповідальність. А якщо знайдеться справжній власник ровера – ви його позбудетесь і цього ніхто Вам не компенсує.
  • Не залишайте велосипед без нагляду, навіть ненадовго. Якщо залишаєте ровер навіть на кілька хвилин – обов’язково закріпіть його на надійний ланцюг або замок.
  • Особливо прискіпливо слід поставитися до надійності замка. Серед велосипедистів існує неофіційне правило «десяти відсотків» – замок вважається більш менш надійним для певного велосипеда, якщо його вартість становить принаймні 10% від ціни ровера. Адже, чим дорожчий ваш транспорт, тим більше злодії будуть зацікавлені у тому, щоби його вкрасти. Відтак, і ціна замка повинна бути вищою. Якщо ж говорити про види замків та їх надійність, то найменш надійними вважаються троси (навіть якщо візуально їх діаметр є досить великим).
  • Можна обладнати велосипед велосигналізацією, а якщо це аж надто дороге задоволення, то намагайтесь, принаймні, залишати велосипед у зоні дії камер відеоспостереження.
  • Не залишайте на велосипеді вартісне навісне обладнання (велокомп’ютер, фари і т.д.). Ці речі коштують недешево і теж є приманкою для злодіїв.
  • А якщо вже так трапилось, що ваш велосипед вкрати, то панікувати не варто. Зателефонуйте на 102 і повідомте про місце крадіжки, особливі прикмети велосипеда та інші обставини скоєння злочину. Також постарайтесь розшукати очевидців злочину, запишіть їх контакти. Також можете розмістити інформацію про велосипед в мережі Інтернет на відповідних форумах (бажано зі світлинами). Якщо Вам вдалось знайти свій велосипед, то не забирайте його у злодія особисто – краще зверніться до правоохоронців.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...