ОСТАННІ НОВИНИ

У Нідерландах тепер хочуть референдуму щодо США

|

У Нідерландах збирають підписи за референдум щодо Трансатлантичного торгового та інвестиційного партнерства (ТТІР), таким чином ставлячи під загрозу угоду про вільну торгівлю між ЄС і США. Про це повідомляє Українська правда.

referendum

Наразі вже близько 100 тисяч голландців підписали петицію з вимогою референдуму. Для того щоб Виборча рада Нідерландів оголосила консультативний референдум необхідно 300 тисяч підписів.

Ініціатором референдуму виступає Соціалістична партія Нідерландів, яка на парламентських виборах 2012 року здобула підтримку 10% виборців і отримала 15 з 150 місць у парламенті.

Водночас голосування щодо ТТІР не може бути організоване доки угода між ЄС і США не фіналізована.

Наразі укладення угоди активно просувається – і ЄС і США хочуть досягти згоди до закінчення президентських повноважень Барака Обами у січні 2017 року. Після того як угоду буде укладено її має ратифікувати Європарламент і парламенти 28 держав-членів.

Організатори нового референдуму у Нідерландах стверджують, що як тільки ТТІР буде фіналізовано вони зроблять відповідну заявку на проведення голосування до Виборчої ради.

Згідно з голландським законом, який набув чинності влітку минулого року, виборці можуть винести на референдум будь-яку міжнародну угоду.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...