ОСТАННІ НОВИНИ

Правоохоронці оголосили «полювання» на пішоходів-порушників

|

На Львівщині із 5 по 20 квітня триватимуть профілактичні заходи під умовною назвою «Пішохід». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ГУ НП у Львівській області.

пішохід

Правоохоронці наголошують, що в області стається чимало автопригод з вини та за участю пішоходів, велосипедистів, керманичів мотоциклів та мопедів. Тож, аби попередити такі випадки, працівники поліції звертатимуть особливу увагу на виявлення та припинення порушень, учинених пішоходами, а також водіями «двохколісних».

Нагадуємо, відповідно до Правил дорожнього руху, пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.

Як зауважують правоохоронці, в темну пору доби та за умов недостатньої видимості, перехожі, які йдуть проїзною частиною чи узбіччям повинні виділити себе, а, за можливості, мати на верхньому одязі світлоповертаючі елементи, аби інші учасники дорожнього руху могли вчасно побачити їх.

Переходити проїзну частину пішоходи повинні по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

Якщо ж у зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більше трьох смугу руху для обох напрямків, тоді її можна перейти під прямим кутом до краю проїзної частини у місцях, де дорогу добре видно у обидва боки та лише після того, як переконаєтеся, що немає небезпеки.

Водночас, пішоходам заборонено:

-раптово виходити чи вибігати на проїзну частину, у тому числі на пішохідний перехід;

-переходити дорогу поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;

-затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;

-рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

Також заборонено допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину.

Нагадуємо, за порушення Правил дорожнього руху пішоходами, зокрема, перехід проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, а також непокору сигналам регулювання, передбачено адміністративну відповідальність – попередження або штраф.

Фото: sai.gov.ua

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...