ОСТАННІ НОВИНИ

Священики Львівщини вмовлятимуть громадян не ігнорувати туберкульоз

|

Чиновники та лікарі Львівської області звернулися з листами до релігійних організацій області з проханнями у своїх недільних проповідях переконувати парафіян звертатися до лікарів та проходити обстеження, аби мати можливість виявити туберкульоз на ранніх стадіях. Про це сьогодні, 23 березня, під час прес-конференції  повідомив директор Перемишлянського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадський активіст Іван Шалапський.

проповідь

«Ми звернулися до священників, щоби вони під час своїх проповідей згадували, що є можливість ранньої діагностики туберкульозу. Тобто ми надамо опис симптомів і священик під час проповіді може їх згадувати і радити парафіянам звертатися до лікарів»,  – заявив посадовець..

За словами старшого радника з питань туберкульозу Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Еріки Вайтек, у Львівській області розпочато проект «Покращення доступності послуг з протидії туберкульозу шляхом активізації місцевих громад та використання потенціалу АКСМ-стратегії». Метою проекту є посилення функції церков як партнера з охорони здоров‘я та долучення їхнього ресурсу для активізації діяльності місцевих громад з протидії туберкульозу.

«Туберкульоз – це соціальна проблема, і вирішити її зусиллями самих медиків дуже важко. Тому всі наші проекти працюють на всіх рівнях – національних, обласних, районних, із залученням партнерів», – зазначила вона.

За словами керівника проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» Картлоса Канкадзе, він уже має позитивний досвід співпраці з релігійними організаціям в Грузії.

«За 1100 років існування туберкульозу, ця хвороба обросла великою кількістю неправдивих міфів. І ми хочемо донести до громади кілька речей: що сучасна медицина може лікувати і вилікувати туберкульоз, дуже дієвою є діагностика на ранніх етапах захворювання і підтримка тих, хто вже захворів», – заявив він.

Фото: www.credo-ua.org

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...