ОСТАННІ НОВИНИ

Богдан Тихолоз: «Тільки російська тупоумна влада могла призначити суд над українською Надією - в День народження Тараса Шевченка»

|

Викладач Львівського національного університету імені Івана Франка, заступник декана та доцент кафедри теорії і практики журналістики Богдан Тихолоз про символічність суду над Надією Савченко у День народження Тараса Шевченка:

тихолоз

«Тільки російська тупоумна влада, глуха до всього, що не вкладається в її примітивне хижацьке світосприймання, могла призначити суд над українською Надією – в день народження Тараса Шевченка (!).
(Подібно до того, як не менш тупоголовий режим януковичів розганяв Майдан напередодні Дня всенародного референдуму за незалежність, щоб 1 грудня отримати на знак протесту Марш мільйонів, застосовував проти протестувальників на Грушевського водомети на Йордан (!), а в день Соборності й Свободи, 22 січня, розстріляв снайперськими кулями перших героїв Небесної сотні – Жизневського й Нігояна).
Що ж, для нас, натомість, ці символічні дати більш ніж промовисті.
Шевченко був і залишається символом протистояння Людини – імперії, символом нескореного українського духу і непереможної жаги Свободи.
Надія Савченко сьогодні є живим втіленням шевченківської любові до України (“Свою Україну любіть…”), шевченківської нескореності (“Караюсь, мучусь… але не каюсь!”), шевченківської віри (“Церков-домовина Розвалиться… і з-під неї Встане Україна”).
Тож нехай на всіх шевченківських “урочистостях” замість патетичних промов і жалісливих голосінь цьогоріч лунає ім’я Надії Савченко – як символ української віри, надії й любові, як символ нашої нескоримості, як символ нашої перемоги!
Закликаю підтримати цю ініціативу всіх, хто причетний до організації будь-яких заходів у Шевченківські дні – від дитячих садочків і шкіл – до університетів, філармоній та оперних театрів.
Шевченків день має стати днем української сили і віри, а не скрушних нарікань на злу недолю та сентиментальних зітхань».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...