ОСТАННІ НОВИНИ

Надія Савченко: «Вирок буде посмертно… Ви мене не зламали і не зламаєте ніколи»

|

Українська військова, льотчик, народний депутат України, делегат Парламентської асамблеї Ради Європи про своє судилище в РФ, «фейкове» правосуддя Росії та посилення голодування.

1we

«Хочу попросити вибачення у присутніх за мою емоційну поведінку. Насправді, дуже важко слухати півроку одну і ту саму брехню, а потім ще слухати його повторно цілий день. Тому на виступ прокурора мене інакше реагувати було складно.

Що стосується дебатів: ну, за півроку довгих і нудних судів ми вивчили, що була доведена вина в цьому судовому процесі – вина журналістів, російських журналістів. Вони винні у брехні, у брехливому, спотвореному висвітленні інформації, що стосується подій в Україні, в світі, так і, в принципі, в Росії теж. Ми могли бачити одного якогось журналіста, який нам розповідав про вагітних, розстріляних чоловіків – казки Віденського лісу. Вони винні в тому, що нехтували засобами безпеки. Якби вони були в бронежилетах і касках, вони б залишилися живі. Якби вони не лізли куди не треба, вони б залишилися живі.

Тут була доведена вина російських телеканалів. Вони винні в тому – вони, їхні власники, їхні редакції – винні в тому, що відправляли своїх людей заради красивої барвистої картинки, заради брехливої інформації на вірну смерть без підготовки, без захисту. Це піднімало рейтинги, це приносило їм прибуток. Тому їм абсолютно начхати на своїх журналістів. Це ті люди, які винні найбільше в загибелі Волошина і Карнелюка – це їхнє начальство.

Ми бачили тут відео, де якась ведуча казала, що українські ЗМІ брешуть, російські журналісти Волошин і Карнелюк були в касках і бронежилетах. Навіть у цьому суді було доведено, що вони були без шоломів і без бронежилетів. Це висновок – російські телеканали брешуть.

Була доведена вина сепаратистів і російських військових. Вони винні в тому, що вбивають український народ на наших українських землях. Вони винні в окупації українських земель. І як би не верещали тут мирні жителі Донбасу, потерпілі й ті ж сепаратисти, що вбивають тільки їх – українські Збройні Сили. Навіть у тому відео Єгора Російського, який, до речі, є громадянином Росії, була представлена безліч доказів того, як саме сепаратисти добивають і вбивають українських військових.

У цьому суді була доведена провина ФСБ і слідчого комітету Російської Федерації. Вони винні в тому, що викрадають людей. Вони винні в тортурах людей. Група Сєнцова, так само Карпюк і Клих, піддавалися тортурам. Ці служби і ці комітети винні в тому, що після того, як вони викрадають і катують людей, вони ще примудряються публікувати справи, оббріхувати людей і намагатися ще їх засудити. Вони фабрикують експертизи. Це все було доведено.

Доказ цьому всьому – 40 томів маячні зліпленої моєї справи. Також на цьому суді була доведена вина прокурора і російських судів. За всі два роки, які я тут сиджу, проходжу по цим всім інстанціям, я переконалася в тому, що ані честі, ані совісті, ані будь-якого дотримання законів у цих людей немає. Їм абсолютно начхати на міжнародне право, права людини, у них є одне – держзамовлення Кремля, і вони його ретельно виконують.

У цьому суді була доведена вина російської влади, вони винні в територіальному захопленні українських земель, захопленні Криму, розв’язанні війни на Донбасі. Вони винні в тому, що у своїх неоголошених підлих війнах по всьому світу намагаються встановити тоталітарний режим з домінуванням Росії. Вони лізуть скрізь і геноцидом вибивають все населення. Ми могли це спостерігати в Чечні, Абхазії. Зараз ми бачимо це в Україні, Дагестані, в Сирії. Скрізь політика та інтереси Російської держави домінують над життями людей, зокрема над життями людей, які є корінним населенням тих земель, які їм цікаві, відповідають їх державним інтересам. Тому в цьому є вина російської влади.

У цьому суді не була доведена лише моя провина. Я офіцер Збройних Сил України. Я мала повне право захищати свою землю, я виконувала свій обов’язок. Ви не судите ваших ветеранів Другої світової Великої Вітчизняної війни, ви не судите чомусь тільки ваших, а скількох людей вони вбили, захищаючи свою землю.

Ви не маєте ніякого права судити мене. Зробивши акцент на моїй самооцінці високій, спираючись на експертизу, прокуратура посміла зробити таку от заяву. То я хочу сказати, що чим більше я зустрічаю таких жінкоподібних чоловіків, як прокурори, тим більше зростає моя самооцінка, як жінки, як солдата і як людини…

Я не знаю, скільки буде тривати ще все це дійство, але я хочу одразу сказати: якщо буде така ситуація, як була з прокурорами, коли вони запросили на дебати три тижні, то я одразу ставлю для цього механізм захисту.

Якщо суд бере більше двох тижнів на винесення вироку, який і так продиктований зверху, і так вже давно написаний, то я обіцяю сухе голодування вже з завтрашнього дня, і вирок ви будете мені виносити посмертно.

Я не вважаю за потрібне чекати будь-якого обміну. Якщо ви хочете політично вирішити цю справу і взяти своїх двох винних ГРУшників за одного невинного, то це надто багато. Треба було Сєнцова, Кольченка міняти на ГРУшників. Я не предмет торгу, я невинна людина, моєї провини тут не доведено і доведено бути не може. Тому ніяких обмінів, жодних торгів та ніякого затягування часу я чекати не буду.

І найголовніше, суд, звернення до вас – дайте ви, будь ласка, прокурорам стільки, скільки вони просять – ні днем більше, ні днем менше – всі 23. Не треба давати більше або менше, щоб у них був час на якісь касаційні скарги і, знову-таки, затягування часу. Ви вже довели, що ви «ні на що не гідні». Ви вже довели, як Росія може осоромитися на прикладі однієї людини. Ви мене не зламали, ви мене не зламаєте ніколи!

Тому давайте закінчувати все це в максимально стислі терміни, я більше чекати не буду, не ви мені життя давали, не ви власники над моєю долею, і не вам її вирішувати. Якщо буде більше двох тижнів, я чекати вироку не стану. У мене все», – заявила Надія Савченко, 2 березня, російським суддям.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...