ОСТАННІ НОВИНИ

Як Львів вшанує 201-шу річницю з дня народження Вербицького

Вероніка Рой, Львівський портал

|

В п’ятницю 4 березня, Львівщина вшановуватиме з творця музики  українського гімну отця Михайла Вербицького. Про це Львівському порталу повідомила прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

323

З нагоди пам’ятної дати влада, громадськість та молодь покладуть квіти до пам’ятника українському композиторові у Львові (на розі вулиць Бандери-Чупринки-Вербицького). Після чого відбудеться молитва за Україну та будуть виконуватись музичні композиції автора.

Також 5 березня, делегація області відвідає могилу Михайла Вербицького у с.Млини Республіки Польща та біля Пантеону, де він похований, покладуть квіти, а також відбудеться панахида та віче.

Довідка:

Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик, автор музики Державного гімну України. Народився 4 березня 1815 року (200 років) у селі Явірник Руський, на Лемкiвщинi, де його батько Михайло був священиком.

Дата створення гімну “Ще не вмерла Україна” залишається дискусійною. Тривалий час вважалося, що твір створений у 1862-1863 роках. Текст П. Чубинського у Галичині вперше опублікований у грудневому числі часопису “Мета”, який фактично вийшов близько 15 січня 1864 року. Ймовірно, це і наштовхнуло Михайла Вербицького написати патріотичну пісню. Відразу після створення пісня “Ще не вмерла Україна” набула великої популярності серед свідомої молоді Галичини.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер отець Михайло Вербицький 1870 року в Млинах, проживши лише 55 років.

Раніше Львівський портал повідомляв, що у Львові відкрили пам’ятник Михайлу Вербицькому.

Фото: Львівський портал

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...