ОСТАННІ НОВИНИ

Лише два львівські нардепи голосують за важливі економічні закони

|

Економічна правда та VoxUkraine підготували рейтинг депутатів Верховної Ради на основі їх голосування в 2015 році за найважливіші економічні закони.  До топ-30 депутатів, що голосують за важливі економічні закони увійшли лише 2 нардепи зі Львова: Ігор Васюник та Андрій Парубій.

Всього було проаналізовано майже 90 таких законопроектів, кожному з яких два десятки незалежних експертів присуджували бал за десятибальною шкалою в рамках проекту ІМОРЕ.

Найважливіші реформаторські законопроекти минулого року – про ринок природного газу та електронні закупівлі. Серед виключень – три з майже дев’яти десятків законопроектів, які мали важливе значення для країни, але були оцінені експертами негативно (з від’ємним балом) – заборона експорту деревини, бюджет на минулий рік, та пільги релігійним організаціям.

1

2

Якщо депутат голосував за важливий закон “за”, то він отримує бал. Якщо не голосував, або утримався – отримує нуль балів, якщо тиснув кнопку проти – отримує від’ємний бал.

Місце депутата визначається сумою балів по результатах голосування за вибрані до аналізу експертами законопроекти. Справа – перелік законопроектів в хронологічному порядку, висота стовбців показує експертну оцінку законопроекта, колір – результат голосування (блакитний – “за”, “червоний” – проти).

На вершині рейтингу депутати – Величкович, Мельник, Розенблат, Спориш та інші – прізвища яких мало що скажуть широкому загалу, що досконало не знається на парламентській кухні – вони рідко виступають на телеекранах і з трибуни Ради.

Цих нардепів з коаліційних партій можна назвати справжніми “штиками”, а свій високий бал вони забезпечили сумлінним відвідуванням пленарних засідань Ради та беззаперечним голосуванням за економічні законопроекти, абсолютна більшість з яких створена парламентською коаліцією. З огляду на це, вважати таких депутатів найкращими в Раді, чи навпаки, депутатами які просто не прогулюють та старанно тиснуть на кнопки за рішенням своїх фракцій, ми залишаємо на розсуд читачів.

На основі даних голосування кожного депутата ми також порахували середнє значення для партій.

Прогнозовано серед лідерів Народний фронт. Це можно пояснити тим, що цю партію представляє прем’єр Арсеній Яценюк і саме Кабінет міністрів є основним автором та ініціатором більшості проголосованих економічних законопроектів, на основі оцінки експертами яких і побудований цей рейтинг.

А от на другому місці дещо несподівано опинився не президентський БПП, а Самопоміч, яка вважається головним критиком уряду з членів коаліції. Прогнозовано у “підвалі” списку реформаторів – Опозиційний блок.

Нагадаємо, що Львівський портал писав про те,  хто з львівських нардепів не відпрацьовує свою зарплати. 

 

Загрузка...
Загрузка...

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...