ОСТАННІ НОВИНИ

Що буде далі з парламентською коаліцією: думки експертів

|

Днями із коаліції офіційно вийшли «Батьківщина» та «Самопоміч». Відтак Львівський портал поцікавився думкою експертів щодо того, чи зможуть наші політики дійти якогось консенсусу і врятувати коаліцію.

Верховна Рада

Політолог Петро Жук:

«У нашій країні коаліція не є чимось таким, що розвалюється і опісля цього вже не може склеїтися. Вона зшивається і розривається, як це кому буде вигідно. Вона побудована суто на розрахунках, вигоді та домовленостях. Зараз коаліція тимчасово розірвана, але я не виключаю можливості її зшивання. Все залежить від ситуації, обставин та інтересів.

«Самопоміч» активно себе позиціонувала частиною влади, але при цьому була там однією ногою. Мовляв, коли треба ми – влада, а, коли не вигідно, – то ми не маємо до неї стосунку. Тобто, Андрій Садовий хотів всидіти одночасно на двох стільцях, а в нашій недосконалій державі йому це вдавалося. Для народу він позиціонує себе як «Самопоміч» і опозиція, а реально – користається всіма благами, які йому дає причетність до влади.

Політична криза в Україні є перманентною, але нині ми спостерігаємо загострення. Щодо того, чи є нинішня політична криза економічним провалом, то як на мене, то ми уже на дні і вже нема куди падати.

Мені важко прогнозувати, що у голові Садового. Але, на моє переконання, він у цій ситуації думає дещо неадекватно. Він є дуже сильним політичним і інформаційним технологом, але досить слабеньким філософом. Садовий і «Самопоміч» не такі сильні, якими себе вважають. Я маю підозру, що це може стати початком провалу Садового та його проекту».

Директор Соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович:

«Думаю, інстинкт самозбереження дозволить зберегти коаліцію. Адже вибори великим гравцям, таким як «Батьківщина», «Опоблок» і «Самопоміч», не потрібні. Низка дрібніших партій була би не проти перевиборів.

Тому, не думаю, що нині є якась ймовірність парламентських виборів, можливо, з осені, але не навесні.

Як соціолог, можу додати, що населення до виборів чи перевиборів як Верховної Ради, так і президента вже готове. Близько 50% підтримують ідею перевиборів парламенту, дещо менше, але теж майже 50%, стверджує про готовність підтримати дострокові вибори президента».

Політолог Оксана Дащаківська:

«Для громадянського суспільства загрозою є відсутність реформ. Причини цього є дуже багато, але констатуємо відсутність відповідальності політиків, декоративний діалог з влади та суспільства. Щодо розпаду-нерозпаду коаліції маємо досить цікаву ситуацію – Радикальна партія заявляла про вихід, але її міністри продовжували роботу в уряді. Нині питання вирішення долі коаліціїї лежить в політичній площині, і це вирішення здійснюється не публічно.

Власне, нагадаю, що ст. 90 лише надає право, а не зобов’язує розпускати Раду, якщо за 30 днів не буде нова коаліція. Так що, нині, слово за політиками.

Громадянське суспільство не розуміє, що є предметом переговорів, а тому з’являються підстави до зростання недовіри в суспільстві. На мою думку, політики повинні чітко зрозуміти – нам потрібні нові правила, в тому числі для політичних процедур.

Найдоцільніше – створити технократичний уряд – не на партійній основі, уряд професіоналів, які прийдуть до влади на короткий період, щоб перезаснувати владні процедури, щоб посилити довіру у суспільстві. Перебування домовленостей в тіні, використання золотої акції Радикальної партії може призвести до радикалізації суспільства, зростання недовіри».

Як Львівський портал уже повідомляв, із коаліції офіційно вийшла «Самопоміч», кількома днями раніше її покинула «Батьківщина».

Фото: tvrain.ru

 

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Коментарі

  1. Пане Садовий , відкличте усіх депутатів своїхсамопомічників з Верховної Ради , нехай складуть повноваження , їх вибирали люди як членів коаліції . Зрадили своїх виборців . нехай відлізуть від корита .
    Політологи , ви запитайте українців , чи прийдуть вони на вибои , прийде не більше 25-30 % , люди зневірилися у всіх популістів , які багато говорять а прийшовши до влади , вирішують лише свої захцянки і вміють критикувати інших , не пропонуючи реальних пропозицій для покращення життя людей а лише популістські ні чим не підкріпленні лозунги . Пора перестати займатися перевиборами і частенько змінювати уряди . Україна це проходить частенько а віз і нині там . Схаменіться , працюйте заради України а не на своїх захцянок як особисті так і партійні . Доки Україною будуть кервати популісти , люди не не будуть відчувати покращення життя . Ви хочете в Європу так не будьте опозиціонерами , вирішуйте питання росту економіки і доброьуту людей не лозунгами а реальними діями , ви влада і маєте цим займатися .

    1. І до кого це є говорити?!та вони ж там тупі дурні а хитрі тільки для себе.ще не одна свиня добровільно корита не лишила!або гнати або втовкти інакше не дійде.вони доводять свій народ до зубожіння а народ як лохі далі мовчать.виживають жеруться між собою щей дехто захищає тих згори.політику не вір як псові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...