ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні - Міжнародний день онкохворої дитини

|

15 лютого – Міжнародний день онкохворої дитини. Щороку в Україні тисячі дітей і підлітків лікарі діагностують РАК. Кардинально змінюється життя 65-80 малят і підлітків Львівщини, в яких виявляють злоякісні пухлинні захворювання. Майже половина з них – пухлини крові, переважно гострі лейкемії та лімфоми. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.

онкохворі

«Завдяки сучасній програмній хіміотерапії, шанс на одужання має 75% хворих, за умови наявності усього арсеналу медикаментів. Вартість хіміотерапії та лікування супроводу однієї дитини з гострою лейкемією становить 250-350 тисяч гривень і більше (залежно від ускладнень, які розвиваються під час лікування). На сьогодні держава не забезпечує 100% потреб у медикаментах. Недоступними на безоплатній основі є й окремі методи обстежень: комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія», – описує ситуацію з дитячим раком на Львівщині Ірина Цимбалюк-Волошин, завідувач відділення гематології та інтенсивної хіміотерапії КЗ ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр».

Психолог Всеукраїнського благодійного фонду «Запорука» Мар’яна Нич підтримує в лікарні важкохворих діток і їхні сім’ї. «Щоб швидше впоратись з бурею переживань, треба мати можливість висловити свої почуття близьким, друзям, тим, хто викликає довіру, може зрозуміти. Важливо не затискати емоції у собі. В умовах лікарні такими людьми можуть бути психологи, які конструктивно допомагають вивільнити емоції, зменшити рівень стресу, полегшити період адаптації, сприйняти дійсність наявної хвороби і пройти випробування. Ще важливо спілкуватися з людьми, які переживають чи пережили таку ситуацію. Зі словами людину поступово покидають страхи, біль, страждання», – стверджує психолог Мар’яна Нич.

«Дитячий рак, як правило, починається з неочевидних ознак і симптомів, які можуть зумовити пізнє виявлення хвороби. Люблячі батьки мають пам’ятати, що онкозахворювання не чекає. Пухлина збільшується безперервно і швидко. Тому потрібно зважати на зміни в самопочутті та поведінці дитини. Забудьте про самолікування і контролюйте стан здоров’я вашої малечі в лікаря. Підвищення рівня онконастороги серед педіатрів та якості діагностичного обладнання також сприятимуть ранньому виявленню, а отже і збільшенню шансів до виліковуваності раку», – ділиться багаторічним досвідом протидії дитячому раку керівник Всеукраїнського благодійного фонду «Запорука» Наталія Оніпко.

І пацієнти, і суспільство мають навчитися приймати це важке захворювання. З ним можна й треба давати раду.

Фото: www.radiosvoboda.org

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...