ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські бабаки цьогоріч не пророкуватимуть погоду

|

Львівських бабаків вперше за останні 7 років не будитимуть на Стрітення: через надто теплу осінь, ті заснули лише всередині грудня, що аж на місяць пізніше, ніж зазвичай. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.

мишко

Замість них весну віщуватимуть птахи та бджоли.

«Зараз наші бабаки дуже міцно сплять і навіть не виходять поїсти. Якщо їх розбудити на Стрітення, то це негативно вплине на стан їхнього здоров’я, адже в місяці активності «віщуни» витратили надто багато запасів жиру. Та й торік у жовтні ми вже втратили головного бабака-віщуна, якого гості центру неконтрольовано нагодували смаженим насінням», – розповів директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Натомість, для дітей у центрі влаштують свято, де їм в інтерактивній формі нагадають народні прикмети щодо прогнозування весни за іншими тваринами – фазанами, качками, бджолами, голубами тощо.

На свято запрошують усіх охочих дітей з батьками та інших мешканців міста. Гостей чекають 15 лютого о 12.00 год. в Львівському еколого-натуралістичному центрі (вул. Кубанська, 12).

Довідка: Традиція будити бабака, щоб він передбачив прихід весни, прийшла в Україну з США, де День бабака є національним святом. В Україні є два бабака-провісника погоди: харківський Тимко та львівський Мишко.

Фото: news.tochka.net

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...