ОСТАННІ НОВИНИ

Конституційний суд схвалив скасування суддівської недоторканості

|

КС визнав таким, що відповідає нормам ст. 157 і 158 Основного закону доопрацьований проект закону про внесення змін до Конституції в частині правосуддя. Відповідний висновок Конституційний суд оприлюднив на засіданні сьогодні, 1 лютого, розглянувши подання Верховної Ради, передає Інтерфакс-Україна.

суд

Як повідомлялося, 22 січня Конституційний суд визнав законопроект “Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)” відповідним Основному закону країни (вимогам статей 157 і 158 Основного закону).

Законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності, автоматичну відставку судді у випадку непроходження переатестації, також значно збільшується прозорість в підборі суддівських кадрів і значно підвищується відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень.

26 січня Президент Петро Порошенко вніс доопрацьований варіант законопроекту, який залишає за парламентом право висловлювати недовіру генпрокурору і відправляти його у відставку. У попередній версії документа вже “схваленої КС” парламент цього права позбавлявся.

28 січня Верховна Рада направила до КС конституційне звернення для оцінки відповідності Основному закону законопроект про внесення змін до Основного закону в частині правосуддя (№3524).

Після отримання висновку КС парламент попередньо схвалює законопроект (перше читання) мінімум 226 голосами.

Остаточно закон про внесення змін до Конституції приймається на наступній сесії конституційною більшістю голосів (не менше 300).

Президент Порошенко раніше висловлював надію, що Верховна Рада до 2 лютого проголосує в першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції в частині правосуддя, “і навесні – на початку літа” в країні може початися “процес оновлення суддівської гілки влади”.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...