ОСТАННІ НОВИНИ

«Перше грудня» звернулось до українського суспільства щодо змін до Конституції

|

Ініціативна група «Першого грудня», до якої входять відомі українці, моральні авторитети, звернулась до українського суспільства з приводу ухвалення змін до Конституції України.

Konstytucia

Подаємо текст звернення повністю:

«Поділяє занепокоєність більшості громадян України щодо запропонованих змін до Конституції – як способу їх представлення, так і можливих наслідків імплементації цих змін в частині, що пов’язана з так званими «мінськими домовленостями».

Ініціативна група хоч і не є політичним утворенням і не бере на себе функції експертно-юридичної оцінки запропонованих змін, але хоче висловити деякі принципові, на наш погляд, міркування щодо цієї гострої проблеми:

  1. Велику тривогу викликає факт відсутності суспільної довіри до тої частини запропонованих конституційних змін, яка стосується питань, пов’язаних із окупацією Донбасу російсько-терористичними формуваннями. У суспільстві панує переконання, що ці зміни внесені під зовнішнім тиском країни-агресора і західних союзників України і суперечать національним інтересам нашої держави.
  2. Влада не спромоглася переконливо спростувати як попереднє твердження, так і тривогу значної частини суспільства про небезпеку визнання та легалізації незаконних режимів ДНР і ЛНР шляхом прийняття таких змін до Конституції України, які можуть призвести до руйнування нашої державної структури, втрати її унітарного характеру.
  3. Вважаємо за необхідне нагадати, що основою самостійного існування будь-якої держави є неподільність її території, повний контроль її кордонів, беззастережне, однакове для всіх, а не вибіркове, виконання всіх законів.

Українці підтвердили свою рішучість боротися зі зброєю в руках за ці фундаментальні принципи.

Варто також нагадати, що, для прикладу, в Конституції Франції підкреслюється, що «ніяка процедура перегляду Конституції не може бути почата або продовжена при замаху на цілість території». Чому б не взяти цей приклад з Конституції Франції до наслідування в Україні?

  1. Ініціативна група закликає владу зважити на небезпеку національного розколу в разі, коли нова Конституція України буде ухвалена без належного розуміння і згоди народу, під тиском іноземних держав.

Підтримуючи в цілому мирний шлях деокупації Донбасу, Ініціативна група «Першого грудня» очікує відкритого і чесного загальнонаціонального діалогу з питань, від яких залежить доля українського народу і держави.

Влада має твердо стояти на сторожі національних інтересів України, що є найвищою цінністю, відкидаючи мову ультиматумів і ведучи, разом із тим, діалог у пошуках компромісу, заснованого на мандаті народної довіри».

Під зверненням підписались:

Герой України та почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» В’ячеслав Брюховецький, відомий економіст та громадський діяч Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Герой України та громадський діяч Іван Дзюба, голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров, український правозахисник Мирослав Маринович, літературознавець та член Національної спілки письменників України Володимир Панченко, український філософ Заслужений діяч науки і техніки України Мирослав Попович, Заслужений діяч мистецтв України Вадим Скуратівський, Почесний доктор медицини Національного медичного університету імені О. О. Богомольця,  письменник Юрій Щербак, український фізик-теоретик, академік НАН України Ігор Юхновський.

Фото: dt.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...