ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’янам презентують унікальні корони світу – Святого Володимира, Данила Галицького та Наполеона

|

У Львівському історичному музеї (палац Корнякта) 29 грудня представлять унікальну виставку «КОРОНИ СВІТУ». Про це Львівському порталу повідомили організатори.

4293imgmigr

Виставку презентує Благодійний фонд імені Б.Г. Возницького та Львівський історичний музей.

На експозиції презентують вінці та корони не тільки різних країн, але й різних континентів, різних епох.

У виставці-ретроспективі головних символів влади минулих епох зібрані вінці, корони, головні убори духовних та світських лідерів різних країн світу, зниклих цивілізацій. В експозиції представлено більше 70-ти шедеврів, частина з яких є оригіналами, а частина є копіями та репліками експонатів, що знаходяться у музеях Австрії, Італії, Великобританії, Румунії, Єгипту та інших країн світу. У роботі виставки беруть участь і представляють деякі експонати українські музеї.

«До вашої уваги будуть представлені вінці, серед яких особливо варто відзначити корони Святого Володимира і Анни Візантійської, які на віки вперед вирішили духовну долю нашого народу. Реконструкція корон X-XI ст. Святого Володимира і Анни Візантійської до цього часу у нашій державі не проводилася і не має аналогів. У цьому проекті реконструкція корон Святого Володимира і Анни Візантійської зроблена вперше. Основою реконструкції стали фрески, монети (злотники і сребреники) та візантійські пам’ятки», – зазначають організатори.

В експозиції також представлені корона короля Данила Галицького та імператорські головні убори, зокрема, Наполеона, Російської та Римської імперій. Окрім того, будуть представлені корони: Великобританії, Греція, Польща, Румунія, інші європейські країни. Окремою складовою виставки виступають головні убори  церковних владик, вінчальні вінці. Серед корон стародавнього світу є реконструкції корон Нефертіті, Тутанхамона, царів Шумеру та Ассирії. Також вражаючими уяву є головні убори володарів величних цивілізацій Америки – ацтеків, майя, інків та інші експонати. Кожен з цих шедеврів може бути окрасою та провідним експонатом будь-якого музею або колекції.

«Попри те, що експозиція має виразну загально гуманітарну та просвітницьку тематику, наскрізною і найяскравішою є її патріотична і державотворча місія. Історично саме корона була тим артефактом, що втілював державницьку ідею. Адже, головні убори володарів являють собою символи духовної або світської влади, уречевленням великого служіння та великої відповідальності людей, наділених такою силою. Дотепер королівські корони є одними з найбільших державних реліквій, символами наступництва та спадкоємства об’єднавчих державотворчих зусиль. Проект спрямований на утвердження та розбудову рідної країни, пізнання своєї ідентичності, що й перетворює населення – на народ, націю», – переконані організатори.

Фото: vgolos.com.ua

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...