ОСТАННІ НОВИНИ

Трамвай на Сихів поїде весною. ЄБРР виділив кошти

|

Єдиний банк розвитку та реконструкції виділив Львову додаткові 6 мільйоні євро на проект «Трамвай на Сихів», який має вже стартувати весною. Догорів сторони підписали сьогодні, 23 грудня, у стінах Ратуші передає кореспондент Львівського порталу.

трамвай

Згідно із договором, підписання якого проголосували депутати ЛМР на минулій сесії, ЄБРР виділяє на додаткові ремонти колектору та інші потреби  ще 6 млн. євро.

«Кошти  будуть підходити у мірі необхідності. Сьогодні місту виділяють перший транш. Кошти мають надійти цього місяця,  а решта – вже у мірі необхідності. Щодо виплати кредиту, то це є в нас 5,5% річних з терміном їх виплати до 2022 року. Місто від себе виділяє близько 1,200 тис. євро. Більшу частину кошті ми використаємо на колектор на вулиці Сутса, а решту коштів –  для реконструкції мосту на Хуторівці і будівництва з’їзду, аби ми могли запустити інший хороший соціальний проект – це  запуск тролейбуса до вулиці Хуторівка від проспекту  Червоної Калини», – повідомив директор «Львівавтодору» Олег Береза.

У свою чергу ,мер Львова Андрій Садовий прогнозує, що трамвай на Сихів поїде уже весною 2016 року.

«Трамвай поїде весною. Питання чи всі вагони поїдуть навесні – це питання до  «Електрону». Весь основний об’єм робіт вже виконаний, зараз виконується  підземна частина робіт – колектор. Щодо ринку «Санта-Барабара», тут ми теж маємо підписані угоди між ЛКП «Львівавтодор» і людьми, які там торгують – ринок буде перенесений на іншу ділянку, щоб можна було продовжити далі роботи», – розповів міський голова.

Як відомо, довжина колії на Сихів – 11,5 км у обидві сторони. Тендер на виконання робіт виграла компанія «Онур». З Сихова до центру трамваєм можна буде дістатися за 25-30 хвилин.

Варто також нагадати, що будівництво трамвайної колії на Сихів стартувало у 2008 році. Реалізація одіозного проекту, постійно супроводжується скандалами, і великими вкладанням коштів. Точної суми заритих у будівництво грошей назвати важко. Лише за останні три роки на трамвай до Сихова виділили і взяли у борг 11 мільйонів євро. Весною 2015 року стало відомо, що вартість проекту становить 17,7 мільйонів євро. Але й цього виявилося замало і восени 2015 року громаді повідомили, що на завершення проекту стало потрібно додатково – 3-5 мільйонів євро.

Відкриття трамвайного сполучення із Сиховом вкотре перенесли і сьогодні сихівчанам пообіцяли запустити трамвай до літа 2016 року.

Як відомо головними протеже будівництва є міський голова Львова Андрій Садовий.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...