ОСТАННІ НОВИНИ

Львову повернули двох історичних левів, які хотіла знищити Радянська влада

|

На Цвинтар орлят у Львові, що на Личаківському кладовищі,  повернено дві історичні скульптури. Як повідомили в польському Міністерстві культури та національної спадщини, фігури двох левів, які у 1970-их роках забрала радянська влада, повернули на їх історичне місце, передає Польське радіо.

ktdb

На відбудованому, посвяченому і урочисто відкритому в 2005 році Цвинтарі львівських орлят бракувало двох скульптур левів. Радянська влада забрала фігури з метою знищення цього кладовища, одного із найважливіших польських воєнних некрополів.

У результаті багаторічних старань, польській стороні вдалося здобути підтримку від влади Львова і, завдяки співпраці з українською стороною, левів вдалося повернути на їхнє історичне місце.

«Повернення левів на Цвинтар орлят є важливою подією. Радянська влада прийняла рішення знищити цвинтар, територію розорали бульдозерами і багато могил були зруйновані, а фігури левів вивезені на дороги, що ведуть на Винники та Жовкву. Скульптури доповнили гербом міста, а також серпом і молотом і як елемент декорації вони виконували свою функцію у міському просторі протягом кількадесяти років », – говорить Міхал Лащковський, президент Фонду культурної спадщини, який займався питанням повернення скульптур.

«Леви були знищені, тому потрібна їх реставрація. Скульптури мають близько 3,5 м висоти і кожна з них важить близько 5 тонн. У місці, де до цього часу стояли леви, будуть встановлені їх копії.

«На Цвинтарі орлят є Пам’ятник слави, який має форму брами. Леви повернулися на те саме місце, де вони знаходилися ще до війни – з обох боків цієї брами», – розповідає Лащковський.

Реставрацію скульптур левів польська сторона розпочне навесні 2016 року.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...