ОСТАННІ НОВИНИ

В українській обороні високий ризик корупції

|

В українській оборонній сфері залишається високий ризик корупції. Про це свідчать дані дослідження міжнародної антикорупційної мережі Transparency International, пише УП.

4510030-nato-infographic2-original a

ТІ звернула увагу на зусилля Міноборони з підвищення рівня антикорупційної підготовки особового складу та посилення внутрішньої ревізії.

Згідно з дослідженням, Україна потрапила до групи з дуже високим ризиком корупції (за антикорупційним індексом оборони країни поділяються за шкалою від А (дуже низький ризик корупції) до F (критичний ризик), Україна потрапила до групи D).

Директор Transparency International з питань оборони Катрін Діксон вважає, що «Україна наразі знаходиться в критичній точці».

«Якщо Міноборони виконає свої антикорупційні зобов’язання, військовослужбовці зможуть краще та активніше захищати український народ», – вважає Діксон.

За її словами, затягування реформи «є критичним для стабільності, економічного розвитку та міжнародної довіри донорів».

«Якщо через корупцію українські солдати не отримують грошей, або повинні купувати оснащення за свої кошти, це руйнує військову ефективність та демотивує народ», – заявила Діксон.

В ТІ закликають забезпечити «сильний зовнішній контроль» витрат української оборони.

В дослідженні звернули увагу, що витрати на оборону в Україні різко зросли, а дані про те, на що витрачаються ці гроші, не оприлюднюють. Навіть депутати отримують цю інформацію постфактум.

ТІ попереджає, що спрощені процедури закупівель для Міноборони та різноманітні пільги підвищують ризик корупції.

Експерти також закликають провести незалежний моніторинг Міноборони, з метою ретельної перевірки небюджетних витрат.

4510030-nato-infographic2-original

Водночас голова правління TІ Україна Андрій Марусов заявив, що впроваджувані МО реформи заслуговують на всіляку підтримку.

Інфографіка: ТІ

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...