ОСТАННІ НОВИНИ

У пам’ять про Романа Лубківського хочуть створити літературний музей

|

У пам’ять про Романа Лубківського пропонують відновити Храм та відкрити літературний музей. Про це Львівському порталу повідомили у  прес-службі Львівської ОДА.

lubkivskyj_politeh1616316

Власне, це було вирішено на засіданні оргкомітету у Львівській облдержадміністрації під час обговорення плану заходів з відзначення 75-річчя від Дня народження та вшанування пам’яті Романа Лубківського.

Попередній план заходів, який напрацював оргкомітет, передбачає ряд ініціатив. Зокрема, йдеться про встановлення меморіальної таблиці на будинку, де проживав Роман Лубківський та пам’ятника-символу української писемності навпроти будинку Львівської обласної організації Національної спілки письменників України. А також про виділення приміщення для Літературного музею у Львові ім. Р. Лубківського, присвоєння імені Р. Лубківського одній із аудиторій факультету міжнародних відносин ЛНУ та відбудову Храму Святого Духа у Львові.

Крім того, під час засідання син Романа Лубківського Данило зачитав лист-звернення до львівської громади зі закликом підтримати найважливіші ініціативи, які б могли відобразити спільну пам’ять і подяку.  На даний час вже підписали лист Блаженніший Любомир Гузар та поет і громадський діяч Дмитро Павличко. На оргкомітеті звернення також  вирішили підтримати. За словами Данила Лубківського, кількість людей, які висловили намір підтримати це звернення, ще не остаточний.

Своєю чергою голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка доручив членам оргкомітету доопрацювати план заходів, зокрема врахувати побажання, які висловлено у листі-зверненні, та пропозиціі озвучені членами оргкомітету.

Заплановано, що урочистості з нагоди відзначення 75-річчя від Дня народження та вшанування пам’яті Романа Лубківського розпочнуться у серпні 2016 року.

Нагадаємо, 23 жовтня помер відомий український письменник та громадський діяч Роман Лубківський.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.