ОСТАННІ НОВИНИ

Музеям дозволять продавати свої експонати?

|

У Комунікативному центрі Уряду 26 листопада відбулася експертна зустріч, присвячена темі національної музейної політики. Предметом обговорення і відеоконференції за участі музейних працівників та Першого заступника Міністра культури Ігоря Ліхового стала розроблена Міністерством культури концепція Закону «Про музеї та музейну справу». Про це повідомляє Сultprostir.ua.

8463 (1)

Обурення музейників викликав пункт №8 запропонованої концепції, який дозволяє музеям продавати експонати зі своїх колекцій. Він звучить так: «Відповідно до європейської практики пропонується дозволити у виняткових випадках продаж музейних предметів державними та комунальними музеями за дозволом Мінкультури на підставі висновку Експертно-фондової комісії Міністерства. Кошти, отримані від продажу, спрямовувати виключно на поповнення музейної колекції відповідного музею (музейного закладу)». Музейні працівники вважають, що цей пункт створює ґрунт для корупції і розбазарювання музейних фондів.

Директор Музею історичних коштовностей України Людмила Строкова розповіла Cultprostir: «Так, справді пункт №8 Концепції передбачає можливість продажу експонатів. Але на даному етапі музейна спільнота цей пункт не пропустила. В нашій країні він створює загрозу для музейних колекцій. Ситуація в нашому музеї, коли нашу колекцію намагаються злити з колекцією Національного музею історії України, показує механізми, за якими можливе розбазарювання колекцій. Якщо цей пункт буде колись прийнятий, «вєрноподданні» директори музеїв отримають можливість торгувати тим, чим ще не поповнили свої колекції наші можновладці».

Фото:  visitkiev.ua

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...