ОСТАННІ НОВИНИ

У Франції відкрили виставку про Голодомор в Україні

|

У місті Лілль в Франції 14 листопада відкрили виставку на основі матеріалів експозиції “Спротив геноциду”, наданих Українським інститутом національної пам’яті. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Українського інституту національної пам’яті.

lill

На підтримку цієї ініціативи Український інститут національної пам’яті надав матеріали виставки “Спротив геноциду”. Експозиція знайомить зі спротивом, який чинило українське суспільство, передусім селянство, сталінському тоталітарному режиму у 1920-х – на початку 1930-х років. Саме страх перед українським визвольним рухом штовхав Сталіна та його оточення до злочину геноциду шляхом Голодомору 1932-1933 років. Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом Служби безпеки України. На стендах представлені унікальні документи та фото із ГДА СБУ, інших державних архівів, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів вперше була оприлюднена саме у форматі виставки “Спротив геноциду”. Вперше вона була показана у Києві у 2014 році.

Матеріали виставки були перекладені французькою представниками асоціації Portail de l’Ukraine.

lill2

У програмі дня також конференція за участю французьких знавців теми російсько-українських відносин радянської епохи. Конференцію модерував Йоган Верстраатен, професор з етики та теології Льовенського католицького університету, спеціаліст з питань етики війни і геноцидів, який наголосив на неприпустимості замовчування Голодомору сучасним євпропейським суспільством.

Під керівництвом владики Бориса Гудзяка, голови єпархії Української греко-католицької церкви у Франції, та монсеньйора Лорана Ульріка, архієпископа Лілльського, відбулася літургія за загиблими.

lill4 (1)

Вшанування пам’яті завершилося концертом українських та французьких виконавців: Олександри Турянської (мецо-сопрано), Жана-Марі Леруа (орган), Богдана Нестеренко (класичний акордеон), Анни Бистриченко (бандура).

У 2008 році Європейський парламент визнав Голодомор злочином проти людства. Українська громада Півночі Франції поставила собі за мету нагадати сучасному французькому суспільству про ці трагічні події та закликати місцевих депутатів підтримати визнання Голодомору геноцидом.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...