ОСТАННІ НОВИНИ

У Харкові «перейменують» п’ять районів не змінюючи назв

|

У Харкові перейменують п’ять районів міста, проте Дзержинський, Фрунзенський і Жовтневий райони назви не змінять. Про це розповіли у прес-службі Харківської міськради, передає “Інтерфакс-Україна“.

Декомунізація kowel.com.ua

«Топонімічна комісія рекомендує перейменувати Ленінський район на Залізничний, Орджонікідзевський – на Індустріальний, а Дзержинський, Фрунзенський і Жовтневий назвати так само, змінивши їх присвяту», – розповіли в міськраді.

Так, Дзержинський район, названий на честь революціонера-більшовика, голови ВНК і ОДПУ Фелікса Дзержинського, хочуть переназвати на честь його брата лікаря-невролога, психіатра, полковника медичної служби Війська польського Владислава Дзержинського.

Владислав жив і працював у Харкові до революції, але Жовтневу революцію не сприйняв і переїхав до Польщі, де і був розстріляний фашистами у 1942 році.

Жовтневий район, названий на честь Жовтневої революції, пропонується «перейменувати» на честь Дня визволення України від фашистів – 28 жовтня 1944 р.

А Фрунзенський район, хочуть «пере назвати» не на честь радянського революціонера Михайла Фрунзе, а на честь льотчика-винищувача із Харкова Тимура Фрунзе.

В той же час на думку топонімічної комісії, Комінтернівський район не підлягає перейменуванню, бо Комінтерн був «міжнародною організацією».

Фото: kowel.com.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...