ОСТАННІ НОВИНИ

Львівська філармонія запрошує на концерт «золотого дуету Галичини»

|

У Львівській обласній філармонії 17 листопада відбудеться концерт «золотого дуету Галичини» Етелли Чуприк і Юлія Вимера. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

filarmonia

Мелодійно і віртуозно, натхненно і вишукано – саме такий музичний коктейль готують для львівських меломанів відомі музиканти Етелла Чуприк (фортепіано, Україна) і Юлій Вімер (скрипка, Австрія) у своїй новій програмі «Камерний дует».

Піаністка Етелла Чуприк і скрипаль Юлій Вимер неодноразово зустрічалися на одній сцені, зокрема, у Львові мали не одну спільну концертну програму. Відтак їхній музичний тандем уже встиг здобути славу «золотого дуету Галичини». Цієї осені знані в Україні і далеко за її межами музиканти підготували для вибагливої львівської публіки нову концертну програму «Камерний дует», основою якої є досконале виконання творів німецьких композиторів-класиків – Людвіга ван Бетховена (Соната №9) та Йоганнеса Брамса (Соната №1).

Соната № 9 для скрипки и фортепіано, яка також відома як «Крейцерова соната», – один із найзнаменитіших камерних творів Бетховена. Написана на початку XIX століття соната у різні роки надихала і продовжує надихати меломанів та творців: так, у 1890 році світ побачила повість Льва Толстого «Крейцерова соната». А Соната для скрипки і фортепіано № 1 Йоганнеса Брамса була створена після сумної звістки про смерть Фелікса Шумана – сина композитора Роберта Шумана, з сім’єю якого Брамса пов’язувала багаторічна дружба.

Довідка

Етелла Чуприк – заслужена артистка України, лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів, доцент Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Її блискуча виконавська майстерність підкорила і продовжує підкорювати сцени в Україні та у країнах Європи. Завдяки репертуару, який вимагає великої майстерності і досконалої технічної підготовки, львівську піаністку Етеллу Чуприк називають «богинею фортепіано». Утім, музикантка відома не лише своєю віртуозною грою, а й непересічним умінням імпровізувати. До слова, одразу після концерту «Камерний дует» 17 листопада на сцені Львівської філармонії Етелла Чуприк презентує імпровізацію на портрет відомого українського композитора Ісидора Вимера. Цей концерт відбудеться 23 листопада о 19:00 у великому залі Львівської музичної академії ім. М. Лисенка. У програмі цього вечора також прозвучать твори класиків Вольфганга Амадея Моцарта, Франца Шуберта, Фридеріка Шопена і фортепіанні твори композитора Ісидора Вімера.

Юлій Вімер – володар Гран-прі Фестивалю «Австрія», лауреат численних музичних фестивалів – як скрипаль, альтист, композитор та імпровізатор. Має титул Graf Saint-Germain, якого удостоївся за активну благодійну діяльність, зокрема за організацію цілої низки концертів, скерованих на допомогу тим, хто потребує, – як в Україні, так і в країнах Європи. Юлій Вимер народився в Україні, зараз живе в Австрії. Концерти у Львові стали для музиканта уже доброю традицією. Відтак концертна програма «Камерний дует» 17 листопада у Львівській філармонії буде для Вимера черговою нагодою продемонструвати меломанам усю свою віртуозність, бездоганну чистоту звуковидобування та безмежну виконавську фантазію. Загалом у репертуарі Юлія Вимера – понад тисяча композицій – як світової класики, так і творів сучасної музики, причому у різних стилях.

Фото: lviv.tv

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...