ОСТАННІ НОВИНИ

Американці знайшли спосіб боротьби з раком шкіри

|

Американське Управління продовольства і медикаментів (FDA) схвалило унікальний препарат, здатний вибірково вбивати клітини раку, не завдаючи шкоди здоровим клітинам. Про це пише Еспресо.TV з посиланням на повідомлення “Американського онкологічного товариства “.

ліки

В основі нових ліків Imlygic вірус talimogene laherparepvec (T-VEC) запрограмований на пошук і знищення меланоми, раку шкіри.

Imlygic – це модифікований живий вірус онколітичного герпесу. Генетичний код цього вірусу був змінений таким чином, щоб він не бути в змозі вбивати нормальні клітини людини. Проте він відмінно справляється з вбивством ракових клітин меланоми на шкірі й у лімфатичних вузлах.

Коли вірус вводять у місце ураження меланомою, він проникає в клітини, перехоплює контроль над клітинним механізмом і призводить до розриву клітини. Цей вірус також переробили для збільшення виробництва білка під назвою GM-CSF. Випуск цього білка підсилює імунну відповідь, яка допоможе тілу впоратися з недугою. Втім, поки незрозуміло, скільки ракових клітин пригнічується дією одного вірусу, а скільки – внаслідок стимуляції імунних клітин.

Так чи інакше Imlygic не може миттєво вилікувати меланому. У клінічному дослідженні на базі 436 пацієнтів Imlygic зміг продовжити життя пацієнтів із розвиненою меланомою лише на 4,4 місяця. При цьому наразі ціна на препарат складає 65 тисяч доларів. Проте лікарі вважають, що в поєднанні з іншими методами лікування, вірус може мати більш серйозні наслідки.

Істинне значення цього методу лікування полягає в доведенні дієвості самого принципу. Біотехнологи досягли точки, коли можуть адаптувати вірус для допомоги нам, щоб побічні ефекти такого лікування були не гірші, ніж у стандартних препаратів. Інші науковці працюють над поксівірусом, реовірусами і поліовірусом, щоб врешті-решт впоратися і з іншими типами раку.

Фото: zib.com.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...