ОСТАННІ НОВИНИ

В області розпочались дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету

|

З 2 по 16 листопада 2015 року у Львівській області проходять Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

цукровий діабет loda.gov.ua

За даними ВООЗ, в економічно розвинутих країнах світу до 4–6% населення хворіє на цукровий діабет. В Європі питома вага таких хворих становить близько 4%.

В Україні на 1 січня 2015 року зареєстровано 1 487 150 хворих на цукровий діабет (2,9% чисельності населення). Проте кількість людей з недіагностованою патологією є вищою у 3–4 рази. Останніми роками невпинно збільшується кількість хворих дітей, особливо віком до п’яти років, які потребують лікування препаратами інсуліну.

За словами головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з ендокринології Юрія Вендзиловича, станом на 1 жовтня 2015 року у Львівській області налічується 63 511 осіб, хворих на цукровий діабет. З них понад 32 тисячі осіб отримує таблетовані цукрознижуючі препарати, 10,8 тисячі (з яких 606 дітей) потребують постійної замісної терапії інсуліном. Очікувана кількість хворих на цукровий діабет до кінця 2015 року – понад 65 тисяч осіб.

В результаті проведення акції створюються умови для зниження рівня захворюваності насе­лення на цукровий діабет; поліпшення надання кваліфікованої медичної допомоги хворим на цукровий діабет і, відповідно, покращення якості та тривалості їх життя; зменшення кількості ускладнень, що виникли внаслідок захворювань на цукровий діабет (сліпота, ампутація кінцівок, хронічна ниркова недостатність), відповідно і витрат на їх лікування та соціальне забезпечення; створення умов для збереження працездатності та поліп­шення умов лікування хворих на цукровий діабет, збільшення тривалості їх життя, зменшення їх інвалідизації, що неминуче знизить об’єми соціальних виплат таким хворим; проведення навчання з самоконтролю хворих на діабет з тим, щоб зменшити час і, відповідно, витрати на їх перебування в стаціонарі у 2-3 рази; забезпечення раннього виявлення цукрового діабету дозволить зменшити витрати на лікування його ускладнень  у віддаленій перспективі.

Акція спрямована на здійснення профілактичних, психосоціальних, санітарно-освітніх заходів що­до захворюваності населення Львівської області на цукровий діабет.

Протягом Днів профілактики та раннього виявлення цукрового діабету, проведених у листопаді 2014 року, було обстежено 42 611 осіб, виявлено 575 хворих на цукровий діабет.

Лікарі закликають мешканців області визначити рівень цукру в крові, пройшовши обстеження  у поліклініках за місцем проживання, в період проведення акції з 2 по 16 листопада.

Фото: loda.gov.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...