ОСТАННІ НОВИНИ

Митці Панчишин та Гаєва покажуть львів’янам «взаємоДІЮ”

|

У середу, 28 жовтня о 16:00 в Галереї Львівської національної академії мистецтв відбудеться відкриття сучасного мистецького проекту «взаємоДІЯ” творчої групи Gaieva/Panchyshyn, який демонструє напрацювання двох молодих митців із різних регіонів України у напрямку contemporary art та порушує  проблему  нестачі живого спілкування в сучасному світі. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі галареї ЛНАМ.

12177452_1057818660925029_865918371_o

Творча група Gaieva/Panchyshyn (Лесь Панчишин – Львів, Аліна Гаєва – Дніпропетровськ-Київ) – незалежні художники, що працюють в різних напрямках contemporary art та сучасного живопису, була створена в листопаді 2013 року. Ця дата стала доволі симптоматичною і знаковою. Об’єднавшись в творчий союз, художники поєднали два світогляди, дві точки зору, дві частини держави. Працювати над проектом “взаємоДІЯ” вони почали на початку 2014р., сформувавши його в єдину концепцію, зійшовшись на спільній темі, в основі якої лежить нездатність до діалогу, проблеми культурної пам’яті та проблема замовчуваних тем. Автори проекту звертають увагу на дослідження людських чуттєвих потреб в цифрову добу; намагаються зрозуміти, які контакти ми втрачаємо й набуваємо. Автори пропонують дослідити спілкування, людські почуття й форми емпативних контактів  як предмет конфлікту (з мистецької точки зору).

Проект має на меті  привернути увагу глядача до проблеми браку живого спілкування в сучасному світі. Адже воно необхідне для кожного;  реальний контакт без посередництва нових технологій та соціальних мереж. Так, цифрові інновації є невід’ємним елементом життя ХХІ століття, благом цивілізації, що стирають кордони й створюють свою віртуальну реальність, однак, емоджі, смайли, обмежена кількість знаків у текстових повідомленнях, система «більше фото – менше тексту» дещо стерилізують, стандартизують вияви та проживання людських почуттів. Навіть використовуючи можливості відеозв’язку, люди все одно залишаються у рамцях певних обмежень, віднайти за цим реальні емоції, реальних людей майже неможливо. Цифрова реальність затягує, дає нам системні підказки (які однаково не є повноцінними чи влучними), захоплює своєю видимою логічністю, стрункістю та безпекою, проте поступово змушує все більше забувати  про магію дотику, першого поцілунку, магію, що розливає тепло по жилах після зустрічі поглядами з випадковим незнайомцем. Сьогодні змінилися умови існування, але найголовніше не забувати, що  за екранами ховаються все ті ж люди; їхню неповторність можна перечитувати, як книгу – з дня у день. І вони потребують реального себе, вони потребують реального тебе. Ми всі досі маємо потребу в реальному контакті. Проект «взаємоДІЯ» закликає не витрачати час на «світ ілюзій», не ховатися від справжнього «Я» за вигаданими профілями. Що ми знаємо про спілкування між людьми? Про спілкування в широкому його значенні? Про природу людських контактів?

12177798_1057818084258420_1777984543_n

Проект “взаємоДІЯ” не є сталим, він постійно змінюється, доповнюється, набуває нових сенсів та форм.

У програмі відкриття – музика від проекту «Panchyshyn» та dj T-One.

Експозиція проекту “взаємоДІЯ” триватиме з 28 жовтня до 7 листопада 2015 р.

Довідка про авторів:

Лесь Панчишин – народився 1991 р. у м. Новий Розділ (Львівська обл.). 2006-2012 рр. – навчання у ЛДКДУМ ім. І.Труша, 2015 р. закінчив кафедру художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв (ОКР «Магістр»). Творча діяльність: персональні проекти: «ЧеLOVEки» (Львів, Київ, 2015 р.), ”2 хвилини за кавою” (Дніпропетровськ, 2015 р.,), «Сила» (Тернопіль, 2015 р.), It’s not ok. Чорна Ящірка (Дніпропетровськ, 2014 р.); Весь Лесь. Книгарня «Є». Івано-Франківськ, 2013 р., та ін. Учасник багатьох групових виставок, серед яких «Взаємодія» США, Нью Йорк, 2015 р., виставка молодого українського мистецтва у галереї EVARTSPASE, м. Женева, Швейцарія, виставка в рамках «Книжкового Арсеналу-2014»,  Мистецький Арсенал, м. Київ,  виставка «Громадянській Містицизм». Музей проблем Сучасного Мистецтва. Київ, 2014 р., ряд виставок Slava Frolova Group у (Львів, Київ, Одеса, 2014 р.) та ін. Активно працює у різних жанрах сучасного мистецтва (живопис, інсталяція, графіка), займається режисурою, фотографією та музикою.

Аліна Гаєва – народилась 1986 р. у м. Дніпропетровськ. 2010 року закінчила Придніпровську державну академію будівництва і архітектури, за спеціальністю «Архітектура». Персональні проекти: виставка живопису і графіки «13» (ілюстрації до збірки поезій Сергія Жадана «Вогнепальні й ножові»), експериментальний центр сучасного мистецтва «Чайна фабрика», Одеса та муніципальна галерея, Харків, 2013 р.; виставки «Присутність» 2012 р. та «Очима дитини» 2014 р. в незалежній галереї «Bunkermuz», Тернопіль; персональна виставка графіки в галереї-книгарні «Чорна Ящірка», Дніпропетровськ, 2011 р.; виставка графіки і текстильних ляльок «Різдво». Посольство України в Німеччині та ін. Учасник багатьох мистецьких проектів та фестивалів, зокрема, виставка молодого українського мистецтва, галерея EVARTSPASE, Женева, Швейцарія, 2014 р.; «ГогольФест-2013», Київ; «Громадянський містицизм», Інститут проблем сучасного мистецтва, Київ, 2014 р.; «Art Injection: Пир во время чумы», Донецьк, 2014 р.; проект SlavaFrolova-Group,  Одеса, 2013 р. Роботи знаходяться в приватних колекціях України, Польщі, Німеччини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *