ОСТАННІ НОВИНИ

Росія вивозить з Криму унікальні історичні цінності

|

Народний депутат України, керівник постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС), Людмила Денисова заявила, що в Ермітаж (Санкт-Петербург) вивозять експонати з музеїв Криму, в тому числі унікальні колекції з «Херсонеса Таврійського». Про це вона заявила на засіданні профільного комітету українського парламенту, передає Радіо Свобода.

11

Денисова зазначила, що громадяни України з інформаційних джерел дізнаються також про вивезення в Ермітаж колекцій із Судака, з Центрального музею Тавриди в Сімферополі.

«Хочу підкреслити, що вчинення Російською Федерацією будь-яких дій на тимчасово окупованій території України, спрямовані, зокрема, на зміну юрисдикції щодо об’єктів культурної, індустріальної та технічної спадщини України, є прямим порушенням суверенних прав України, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права», – сказала Денисова.

Вона закликала спеціалізовані установи ООН, зокрема, ЮНЕСКО, не визнавати жодних змін статусу Автономної Республіки Крим і міста Севастополь.

«Ми вимагаємо негайного припинення міжнародних правопорушень на тимчасово окупованій території України і заявляємо про покладання відповідальності за них, в тому числі, матеріальної, на російську сторону і незаконну владу Криму», – підкреслила вона.

Раніше народний депутат України Володимир Ар’єв повідомляв про вивезення з Криму в Ермітаж картин Айвазовського.

На сайті російського уряду 20 жовтня опублікували розпорядження про включення більше 220 об’єктів на території Криму і Севастополя до списку культурних об’єктів федерального значення.

У зв’язку з цим міністерство культури України заявило про протиправність цих дій з боку Росії.

Після анексії Криму, Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об’єкти культурної та історичного значення, розташовані на території Криму. Україна наполягає на приналежності пам’яток українському народу і просила прийняти їх під захист ЮНЕСКО.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...