ОСТАННІ НОВИНИ

Садовий звільняє своїх підлеглих за правду

Катерина РОДАК, Львівський портал

|

Керівник управління культури Львівської міської ради Ірина Магдиш розповіла УП про те, які проблеми у сфері культури має Львів. На її думку, місто Лева сьогодні потребує зміни вектору розвитку, адже межі Львова – це далеко не площа Ринок. Львів – це велике місто, яке потребує іншого майбутнього, аніж бути суцільною кнайпою чи локальним Діснейлендом.

17c4a23-54183bec4244c

Після опублікування інтерв’ю мер Андрій Садовий вирішив нагадатись та показати свою «віданність» УГКЦ – заявив про некомпетентність своєї підлеглої.

«Вірю, що вміння і таланти пані Ірини будуть корисними в місті. Але я особисто вже навряд чи зможу з нею працювати в одній команді», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, Ірина Магдиш була змушена написати заяву про звільнення – Львів втратив людину, яка турбувалася про майбутнє міста.

Львівянами жертвують заради туристів

За словами Ірини Магдиш, культурний Львів закінчується там, де починаються далекі спальні райони, жителі яких до «розкрученої» площі Ринок з її атракціями рідко коли доходять.

«Але у нас-то окраїни не як у Києві, за кілометри від центру. Тут вийдеш за площу Ринок – і вже околиця. Це і є справжній Львів. Тут, на площі, вже не Львів, тут листівка. Тут львів’ян практично не буває», – каже Ірина Магдиш.

Також, вважає чиновниця, міська влада Львова докладає зусилля лише для того, щоб привабити туристів, а містяни натомість повинні вирішувати побутові та культурні проблеми.

«Зараз вектор розвитку туризму у Львові входить в протиріччя з інтересами і розвитком самих жителів. Інтереси жителів і інтереси туристів зовсім різні. Туристам треба приїхати, швиденько розважитися, смачно поїсти і поїхати назад. Їх не цікавлять більш глибокі процеси, околиці міста, їм достатньо розваг на площі Ринок. Але Львів – це не тільки площа Ринок. У місті живе майже мільйон чоловік, у яких свої зовсім інші побутові та культурні потреби. Є райони, де взагалі нічого немає – жодного культурного центру, жодної бібліотеки, театру або кінотеатру. Це мертві райони в культурному сенсі. Єдина розвага для людей в такому районі – церква», – каже Ірина Магдиш.

Окрім того, керівник культури Львова вважає, що місто повинно розвиватись не лише у одному напрямку, а всебічно. Одними ганделиками та фестивалями пампушок львів’яни ситі не будуть. «Люди, які працюють в туризмі, занадто вільно починають розуміти культуру, і насправді вони її експлуатують. Ніхто б не йшов у цей ресторан, якби він не називався “Кентавр”, чи не перебував в цьому приміщенні і не мав за собою велику культурну історію. Люди повинні розуміти, що якість людського капіталу та культурного пропозиції повинно бути на порядок вище. Ми зараз притягуємо туристів з дуже низькими запитами. Ну, а яка пропозиція, такий і попит. Якщо ми пропонуємо фестиваль пампушок і пива… Ні, я не сперечаюся, такі штуки повинні бути, але має бути й інша пропозиція», – впевнена Ірина Магдиш.

Громада не мовчить

73db957-plosha-rynok-640x4264

Нещодавня заява мера Львова Андрія Садового збунтувала громаду Львова – «проєвропейський» мер вибачився у львів’ян за слова своєї підлеглої Ірини Магдиш. Вибачився за правду?! Така заява мала на меті, мабуть, розчулити електорат перед виборами, втім  культурні та релігійні діячі міста, а також мешканці обурено сколихнулись від таких заяв «самопомочного».

Зокрема, відомий український журналіст, викладач УКУ Отар Довженко свою позицію щодо Андрія Садового змінив з нейтральної до різко негативної.

«Ну, прощавайте, Андрію Івановичу. Я публічно і в серці підтримував вас роками, але це нижче всіх моральних плінтусів. Більше ні голосу, ні підтримки Андрію Садовий. І, щоб не виглядати невдячним, ще раз дякую за подяку», м написав О. Довженко на своїй сторінці у Facebook.

Водночас, на необгрунтований викид Андрія Івановича проти Ірини Магдиш відреагували і соцмережі – активісти та просто мешканці міста.

«Суцільний штопор у мерії !! Хто тепер слово скаже ?! Тільки через цензуру !», – пише користувач спільноти «Політика Львова».

«А ще питання до Андрія Садового: чи не хоче він злити ще парочку справді «гнилих» чиновників міськради??? Чи він думає, що всі такі дурні, і ніхто не розуміє, що роками відбувається у Львові?», – обурюються дописувачі спільноти.

Свою підтримку Ірині Магдиш виголосили і львівські журналісти. Зокрема, відома активістка та журналіст Ірина Юзик висловила свою думку так:

«Ірино Магдиш, моя підтримка Вам. Ваша широта поглядів, думки і судження завжди на висоті. Особисто я давно їх оцінила. А тепер взагалі респект!», – написала вона у Facebook.

Наразі Ірина Магдиш написала заяву про звільнення, а місто втратило частинку надії на світле майбутнє. Бо хто знає, що буде зі Львовом, коли у центрі вже не буде місця для нових ресторацій, а на вулицях – для ярмарків та інсталяцій?

Текст заяви Андрія Садового:

Не знаю, чи мої слова в повній мірі компенсують ту образу, якої зазнали вірні та представники церкви від слів керівника управління культури міста Львова. Але мої вибачення щирі. Бо ці слова образили і мене особисто.

Релігія – це дійсно особиста справа людини. І громада має мати весь спектр культурної пропозиції. І справа міста робити таку пропозицію, створювати відповідні умови, а не показувати на когось пальцем і казати, що хтось щось робить не так.

А те, що церква у Львові активно займається молоддю, організовує літні школи і табори, створює численні гуртки для дітей то це абсолютний позитив. Це ніщо інше, як реалізація тієї соціальної доктрини Української церкви, яку започаткував Митрополит Андрей. Свого часу саме церква найбільш активно допомогла міській владі Львова реалізувати принцип соціального партнерства.

Вірю, що вміння і таланти пані Ірини будуть корисними в місті. Але я особисто вже навряд чи зможу з нею працювати в одній команді.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Коментарі

  1. Для шляхетної людини ніщо не є таке важке, як пишний бенкет, особливо коли перші місця на ньому займають пустомудрі.

  2. В багатьох країнах світу відсутні міністерства культури і регіональні відділи але культури там більше ніж в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...