ОСТАННІ НОВИНИ

Рада дозволила іноземцям служити збройним силам України

|

Верховна Рада України дозволила іноземним громадянам та особам без громадянства проходити військову службу в лавах Збройних сил України (ЗСУ). Відповідний проект закону №2389 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України стосовно проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства” у другому читанні і в цілому підтримали 229 нардепів, передає РБК-Україна.

зсу

Відповідно до проекту закону, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, озвучують та підписують зобов’язання. При виконанні обов’язків служби вони носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються військові звання.

“Проходження військової служби здійснюється… іноземцями та особами без громадянства – за контрактом на посадах рядового та сержантського і старшинського складу у Збройних Силах України… Громадяни, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями і мають статус військовослужбовця”, – сказано в документі.

Разом з тим законом визначається таке поняття як найманство. Відповідно до проекту закону, найманцем є особа, яка: спеціально завербована на місці або за кордоном для того, щоб брати участь у збройному конфлікті; фактично бере безпосередню участь у воєнних діях; бере участь у воєнних діях, керуючись, головним чином, бажанням одержати особисту вигоду, і якій дійсно було обіцяно стороною або за дорученням сторони, що перебуває в конфлікті, матеріальну винагороду, що істотно перевищує винагороду, яка обіцяна чи сплачується комбатантам такого ж рангу і функцій, які входять до особового складу збройних сил даної сторони.

Також найманцем вважають особу, яка не є ні громадянином сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, яка постійно проживає на території, яка контролюється стороною, що перебуває в конфлікті; не входить до особового складу збройних сил сторони, що перебуває в конфлікті; не послана державою, яка не є стороною, що перебуває в конфлікті, для виконання офіційних обов’язків як особи, яка входить до складу її збройних сил.

“Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання, а також використання найманців – караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років… Участь найманця у воєнних діях – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років”, – роз’яснює закон.

Нагадаємо, українські війська почали відведення озброєння калібру менше 100 мм від лінії зіткнення в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...