ОСТАННІ НОВИНИ

Українські продюсери вимагають висунути на «Оскар» український фільм

|

Учора, 1 жовтня, продюсери Ігор Савиченко, «Директорія кіно» («Брати. Остання сповідь», «Поводир», BABYLON`13, «Зелена Кофта»), Максим Асадчий, Pronto Film («Брати. Остання сповідь», «Поводир», «Імпорт-Експорт», «Мамай»), Єгор Олесов, Film.ua Group («Сторожова застава», «Незламна», «Під електричними хмарами») оприлюднили відкритого листа, у якому закликали негайно вжити заходів для можливості висунення від України в 2015 році фільму на здобуття премії Американської кіноакадемії «Оскар», передає Телекритика.

оскар

Відкритий лист направлено голові Національної спілки кінематографістів України (НСКУ) Сергію Тримбачу, генеральному директору Асоціації продюсерів України Денису Маслікову і членам Українського Оскарівського комітету, обраного рішенням секретаріату правління НСКУ від 21 травня поточного року.

«Сьогодні Американська кіноакадемія закриває прийом заявок на здобуття премії «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою. Понад 70 країн подали свої фільми. Зареєструвати свої кандидатури змогли Афганістан та Ірак, Домініканська Республіка і Косово, Непал і Камбоджа. Україна не змогла. Хоча у розпорядженні організацій, що зголосилися формувати новий Український Оскарівський комітет, був на це фактично цілий рік», – йдеться у листі.

Автори звернення нагадують, що 24 вересня 2014 року Секретаріат Правління НСКУ закликав членів попереднього Українського Оскарівського комітету до відставки. Склад нового комітету було затверджено НСКУ понад чотири місяці тому.

«Навіть після заклику до термінових дій від продюсерів фільмів “Незламна” та “Брати. Остання сповідь” (відкритий лист від 2 вересня) не було зроблено нічого, окрім заяви директора Асоціації продюсерів України про “сподівання, що Виконавчий комітет [Американської кіноакадемії] зробить виняток для України, як це вже було 2006 року, коли фільм “Аврора” режисера Оксани Байрак висувався у листопаді”», – зазначають продюсери.

На їх думку, отримати шанс на цей виняток і встигнути подати фільм у листопаді, можна лише, якщо Український Оскарівський комітет вчинить наступні дії:

-спільно з Асоціацією продюсерів України напише термінове звернення до Американської кіноакадемії щодо наявності в Україні єдиного та загальновизнаного Оскарівського комітету, з проханням надати Україні можливість податися цього року після офіційного дедлайну;

-докладе максимальних зусиль, щоб оперативно донести це звернення до Американської кіноакадемії, отримати їх реакцію та оприлюднити її для української спільноти;

– якнайскоріше оголосить прийом заявок та проведе відбір українського кандидата на Оскар;

– заявить у міжнародних ЗМІ, що Україна має фільм-кандидат, щодо якого є консенсус провідних кінознавців країни – і справа лише за формальним затвердженням Американської кіноакадемії.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...