ОСТАННІ НОВИНИ

У ЄС шоковані конкурсом на антикорупційного прокурора

|

Представництво Європейської комісії оприлюднило заяву посла Томбінського про проблеми у формуванні конкурсної комісії для призначення антикорупційного прокурора. Пише Європейська правда.

Джерела видання стверджують, що перед тим на офіційному заході в адміністрації президента від найвищих посадовців пролунала викривлена позиція ЄК.

У своїй заяві Томбінський зазначив, що в суспільстві є недовіра до членів комісії від ГПУ.

«Експертна спільнота та представники громадянського суспільства висловили обґрунтовані занепокоєння (valid concerns) щодо призначення членів комісії, зроблених Генпрокуратурою», – заявив Томбінський, заявивши, що є «нагальна потреба забезпечити» повну довіру суспільства до цього органу.

Джерела «Європейської правди» переконані, що причиною реакції представництва ЄС стали неправдиві висловлювання президента Порошенко та генпрокурора Шокіна, які пролунали в п’ятницю, 18 вересня, під час засідання Нацради реформ.

У відповідь на коментарі учасників засідання про сумнівний склад четвірки від ГПУ слово взяв президент.

Порошенко посилався на переговори генерального прокурора Віктора Шокіна та посла ЄС Яна Томбінського – мовляв, Томбінській не має зауважень чи застережень щодо четвірки. Виходячи з цього, президент заявив, що перепон проведенню конкурсу не існує.

Водночас, справжня позиція ЄС повністю протилежна до тієї, яку оголосив президент. Але оскільки європейський посол не був присутнім на засіданні, він не мав змоги заперечити президенту.

Як відомо, критика суспільства стосується саме четвірки від Генпрокурора – до неї увійшли прокурори, щодо яких є лунали підозри в незаконному збагаченні. Однак окрім цього лунали звинувачення у тому, що президент матиме повний контроль над рішенням комісії (контролюючи 7 з 11 її членів) і конкурс перетвориться на формальність.

Відстність антикорупційної прокуратури заважає запустити роботу Національного антикорупційного бюро і створює одну з ключових перепон для впровадження безвізового режиму з ЄС.

Наразі невідомо, хто насправді був першоджерелом неправдивої інформації – Шокін чи сам Порошенко.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...