ОСТАННІ НОВИНИ

У кінці вересня відбудеться рідкісне місячне затемнення

|

У понеділок, 28 вересня,  станеться одне із рідкісних місячних затемнень, які трапляються раз на 30 років. Земляни зможуть побачити “супермісяць” у поєднанні із місячним затемненням, передає УП з посиланням на сайт НАСА.

затемнення

Затемнення  буде видно в усьому світі.

“Оскільки орбіта Місяця не являє собою ідеальне коло, іноді він, рухаючись нею, опиняється ближче до Землі”, – каже Ноа Петро, заступник наукового керівника проекту Reconnaissance Orbiter Lunar у НАСА.

“Коли Місяць знаходиться якнайдалі, він відомий як апогей, а коли найближчий – перигей. 28 вересня ми побачимо повний місяць перигей – найближчий повний місяць року”, – додає він.

У перигеї Місяць знаходиться на 31 тис. миль більше до Землі, ніж в апогеї. Ця відстань еквівалентна одному колу навколо Землі. Така близькість робить його на 14% більше та на 30% яскравіше, на відміну від апогея. Саме тому його і називають “супермісяць”.

“Фізичної різниці Місяць не має. Він лише здається трохи більшим у небі”, – каже Петро.

В свою чергу, місячне затемнення додає “ще більшого шоу”. Більш ніж на годину тінь Землі поглинає Місяць, в той час як планета проходить між Сонцем і Місяцем. Місячні затемнення відбуваються, як правило, двічі на рік.

Як відомо, цього року землянам пощастило спостерігати за повним сонячним затемненням, яке вібулося 20-го березня.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...