ОСТАННІ НОВИНИ

Вакханалія з незаконними будівництвами у Львові буде доти, доки це дозволятиме міськрада, - Васюник

|

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» з 1 вересня 2015 року повноваження держархбудконтролю передаються до органів місцевого самоврядування. Це зробили для того, зокрема, щоб навести лад з незаконними будівництвами. Проте львівська влада не поспішає   перейняти повноваження держархбудконтролю, а отже – брати на себе відповідальність. Про це Львівському порталу повідомив народний депутат України, львів’янин Ігор Васюник.

Васюник

«Те, що кожен день у Львові виникають нові будівельні скандали і ще ніхто за це не поніс відповідальності – відбувається за мовчазної згоди міської влади. Правда є така, що початок всіх будівельних робіт розпочинається з виділення земельної ділянки та погодження виконавчими органами міськради містобудівних умов та обмежень. Без цих документів забудовник не може нічого робити, а архбудконтроль – не може реєструвати ніяких декларацій. Більше того, архбудконтроль при реєстрації дозвільних документів не  перевіряє достовірність поданих забудовникомданих, а лише їх повноту. Тому, якщо у Львові спалахує черговий скандал з будівництвом, міська влада  мала б вийти і сказати -погоджувала вона чи не погоджувала містобудівні умови та обмеження, законно чи незаконно забудовник будує на певній ділянці. Тому, якщо за 9 років у Львові не знесено та не зупинено жодного незаконного будівництва – це не лише винна архбудконтролю, а в першу чергу – міської влади. Немає покараних – отже хтось з кимось в долі, або хтось когось «кришує»», – заявив Ігор Васюник.

За його словами, через постійні скандали з незаконними будівництвами в історичній частині Львова або на території зелених зон, будівництво без документів, – потерпають законослухняні будівельні фірми. Адже недовіра громадськості до дій забудовників лише зростає.

«Львів повинен розвиватись і розбудовуватись. Є законослухняні забудовники, які обходять всі 9 кіл пекла бюрократії і погодження. А є забудовники, яким дозволяють будувати, до прикладу, в буферній історичній частині міста  або в парку. Незаконно будувати!  Мер Львова Садовий неодноразово заявляв, що він з нетерпінням чекає моменту, коли міська рада зможе сама контролювати та боротись з незаконними забудовами  у Львові. Проте, як виявилось, – це не так. Зміни до законодавства ухвалені і вступили в дію з  1 вересня, проте міськрада досі не створила у своєму складі інспекцію держархбудконтролю», –  наголошує нардеп.

Ігор Васюник додає, що міська влада мала затвердити відповідне положення про інспекцію держархбудконтролю у своєму складі, звернутися до Держархбудінспекції у Львівській області з проханням створити спільну комісію по передачі місту відповідної документації та вирішення питань щодо утворення та функціонуванням відповідного органу при міськраді.

«Садовий не спішить брати на себе відповідальність: орган при міській раді не створений, положення не затверджено, комісію ніхто і не думав створювати! Всім, мабуть,  вигідно коли довго шукають «крайнього», а за цей час незаконне будівництво закінчується і успішно узаконюється судами. Доки не буде забезпечено прозорість та публічність діяльності Львівської міськради, яка має всі необхідні повноваження у сфері містобудівної діяльності, для того щоб єдині для всіх правила забудови міста Львова виконувались,  доти безкарно процвітатиме незаконне будівництво», – наголосив Ігор Васюник.

Нагадаємо, сьогодні львів’яни пікетували засідання Апеляційного господарського суду міста Львова щодо забудови території у парку «Знесіння». Мешканці, котрі проживають поблизу парку, запевняють, що будівельна компанія «Архібуд» планує побудувати у парку житловий квартал, хоча на папері маскує його під рекреаційно-готельний комплекс. Окрім того нещодавно розгорівся скандал навколо будівництва у парку «Залізні води». Львів’яни звинувачують забудовника в тому, що він знехтував межами парку і забетонував джерело, яким користувалися мешканці.

Фото: прес-служби Ігоря Васюника

Загрузка...
Загрузка...

Коментарі

  1. Чомусь пан Васюник жодним словом не згадує ще про одну установу, яка є важливою складовою на шляху погоджень та отримання дозволів на будівництво (в тому числі Декларацій про початок виконання будівельних робіт). Ця контора – Львівська філія Держбудекспертизи, яка проводить комплексну експертизу проектної документації, по якій власне і проводиться будівництво об’єктів. Тобто Держбудекспертиза – єдиний орган, який отримує на розгляд проектну документацію (або робочий проект) зі всіма розділами (архітектурним, конструктивним, розділами інженерного забезпечення). А в міську раду забудовник подає лише графічну частину містобудівного розрахунку, яка по суті є лише наміром забудови з основними техніко-економічними показниками. Завдяки дебільним і дилетантським змінам та спрощенням у містобудівному законодавстві органи архітектури міських рад позбавлені повноважень по розгляду проектної документації, тобто проекти по яких власне і здійснюється будівництво, у міські ради забудовник не подає ! І що, законотворець Васюник не знає законів, чи може не хоче дечого знати ? Перекручувати реалії чи чогось недоговорювати, заробляючи на цьому собі імідж борця з беззаконням – це примітивно для серйозного політика, яким себе позиціонує пан Васюник. Нехай би детальніше вивчав закони та виступив з ініціативою відміни дурних та шкідливих змін до містобудівного законодавства, ініційованих свого часу Тимошенко-Бродським.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...