ОСТАННІ НОВИНИ

У Шевченківському гаю пройде фестиваль автентичного мистецтва

|

У неділю, 20 вересня, у Музеї народної архітектури та побуту у Львові  відбудеться VIІ Фестиваль автентичного мистецтва «Веретено». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

веретено

Пізнавати свої духовні корені, з повагою приймати їх від наших батьків та з любов’ю передавати їх нашим нащадкам,– таким є завдання фестивалю автентичного мистецтва «Веретено».

За словами організаторів, особливістю фестивалю є участь у ньому не виконавців, а носіїв первинного фольклору, які в обрядовій формі розкривають модель життя наших предків.

Основу програми фестивалю «Веретено» складають давні весільні обряди із Поділля, Гуцульщини, Полісся, Київщини, Буковини. Кожен, хто відвідає фестиваль, отримає можливість поринути у атмосферу давнього весілля, відчути себе гостем, скуштувати весільного калача, отримати частування від старости та забавитись із троїстими музиками.

Обряди представлені на фестивалі:

«Покривання молодої»

«Весела старостіна»

«Випікання короваю»

«Весільний  поїзд гостей»

«Ой на Івана та й на Купала».

На фестивалі також діятимуть майстер-класи:

Автентичного танцю

Плетіння із соломки

Ляльки-мотанки «нерозлучники»

Рогозоплетіння

Прядіння

Ткацтво.

На фестивалі буде представлений проект «Придане» – показ-дефіле, у якому задіяні рідкісні колекції народного вбрання музейних збірок, колекції українських дизайнерів, виставка світлин та ілюстрацій «Українське весільне вбрання» за участю модельних агенцій «Bravo-model» та «Maxi-models», колекція «Жінки мого роду», виконана на основі подільської вишивки. Автор – Христина Рачицька.

У рамках проведення автентичного фестивалю «Веретено» відбудеться «Благодійний ярмарок» обрядового печива. Усі виручені кошти будуть передані на лікування поранених в зоні АТО.

Фото: lviv.glo.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...