ОСТАННІ НОВИНИ

Журналістам у Львові покажуть «Велику війну»

|

У середу, 16 вересня, у виставковому залі Центрі міської історії (вул. Академіка Богомольця, 6, 1й поверх) відбудеться прес-екскурсія експозицією «Велика війна. 1914-… Індивідуальний та глобальний досвід». Про це Львівському порталу повідомили організатори.

1

Перша Світова війна, відома також як Велика Війна, була безпрецедентним за масштабом конфліктом, який вплинув на всі виміри людського життя у цілому cвіті. Практично ніхто не піддає сумніву її ключового значення у світовій історії, однак досі тривають дискусії про характер впливу війни і зміни, які вона спричинила.

Метою виставки «Велика війна 1914-… Індивідуальний та глобальний досвід» є погляд на війну з двох різних, але поєднаних перспектив: з одного боку, як на глобальний конфлікт, а з іншого – як на індивідуальний досвід різних її учасників.

Тематично виставка складається з двох частин. Перша частина присвячена глобальному виміру війни. Війна була тотальною індустріальною катастрофою, що змінила кордони та політичні системи, каталізувала занепад імперій та виникнення нових національних держав, мала радикальне значення для культурних перетворень, економічних та наукових трансформацій.

Друга частина торкається індивідуального досвіду війни, так званої “культури війни”. З огляду на нові технології та стратегії воєнних дій Перша Світова війна залучила величезну кількість населення різних верств та територій. Цілі суспільства на воєнному і домашньому фронтах працювали для потреб війни. Відтак виставка розповідає, як уявляли війну різні її учасники і що змушувало їх продовжувати воювати впродовж такого тривалого часу. Зокрема виставка розглядає емоційні переживання, фізичні відчуття, моральні виклики тих, хто воював, хто перебував на домашньому фронті, у зонах окупації, або опинився “у підвішеному стані” як військовополонений, біженець чи переміщена особа.

Екскурсію для журналістів проведе кандидат історичних наук Оксана Дудко. Початок – о 17.00. Потрібна попередня акредитація.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...