ОСТАННІ НОВИНИ

Найменших львів'ян запрошують на цікавий діафільм за участі Богдана Бенюка

|

Сьогодні, 12 вересня, о 15.00год.  у Національному Музеї ім. Шептицького в рамках програми Дитячого Форуму відбудеться показ діафільму “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків”, за твором знаменитого Всеволода Нестайка. Текст читатиме – актор театру та кіно, народний артист України Богдан Бенюк. Про це Львівському порталу повідомили організатори.

форум

Це дотепна історія про школярів, які потрапляють до чудернацького світу, в якому їм доведеться зустрітися і навіть позмагатися з чудернацькими героями та пережити безліч захопливих пригод.

Діафільм “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків”, був створений у 1991 році за однойменним оповіданням знаменитого Всеволода Нестайка на київській студії «Укркінохроніка». «Незнайомка» продовжує цикл оповідань, присвячених пригодам у країні Сонячних Зайчиків, проте може читатися і як самостійний літературний твір.

Хоча, формально, діафільм – своєрідна відповідь на американські комікси – є лише серією окремих зображень, у 70-80-90-ті – їх перегляд став чи не найулюбленішою дитячою забавою. У родинному колі, в напівтемній кімнаті, біля проектора навпроти звичайного білого полотна збиралися цілими родинами і читали – читали казки.

Це була цікава, повчальна та доступна домашня розвага не одного покоління. Часом в комплекті з діафільмами йшли вінілові платівки з записом текстових коментарів до зображення. Частіше – текст з-під зображення зачитували дорослі. До роботи над ілюстраціями до діафільмів запрошували відомих художників.

Малюнки саме для “Незнайомки..” створив відомий український художник Анатолій Василенко. У радянські часи чоловік багато працював в періодичній пресі як карикатурист (в журналах «Перець» і його дитячій версії «Перченя», «Барвінок», «Малятко», «Веселі картинки» та ін.)..А у 2000-х ілюстрував три книги для видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», зокрема й культову дитячу повість «Тореодори з Васюківки» того ж Всеволода Нестайка.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...