ОСТАННІ НОВИНИ

В неділю у Львові проведуть концерт пам’яті відомих композиторів Солтисів

|

Золотими літерами у історію української музичної культури вписані імена визначних львівських композиторів Мєчислава та Адама Солтисів, які все своє життя присвятили музичному розвитку нашого міста. Саме тому у неділю у Львівській філармонії відбудеться концерт пам’яті великих композиторів, передає кореспондент Львівського порталу.

13 09 15

Твори, які прозвучать на «Концерті пошани і пам’яті Мєчислава та Адама Солтисів»у неділю, 13 вересня, о 18:00 у Львівській обласній філармонії у виконанні відомого львівського піаніста, одного із перших виконавців, який пропагує у Львові сучасну музику Йожефа Ерміня, Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням Сергія Хоровця, стануть ще одним підтвердженням того, наскільки органічно у культурних і творчих уявленнях Мєчислава та Адама Солтисів об’єднувалися польські та українські джерела.

Увертюра до опери «Українська повість» написана Мєчиславом Солтисом до поеми «Марія» – одного із представників української школи у польській поезії Антонія Мальчевського. Поема розповідає про прекрасну українку, в яку закохався князь Станіслав Щенсний Потоцький.  Мєчислав Солтис збагачує музику своєї опери численними цитатами, алюзіями, стилізаціями, перевтіленням стилю української музики, а зокрема українського фольклору. Сам твір з великим успіхом у 1939 р. поставлений на сцені Львівського театру. Це дуже гарна і якісна музика, яку важливо відновлювати в українській музиці, адже це наша гордість.

Симфонія № 2 Адама Солтиса – вершина творчості композитора. Вона написана у розквіті його творчих сил. Симфонія дуже успішно поєднує традиційні риси для нашої галицької культури і досягнення тогочасного європейського симфонізму. Востаннє ця симфонія звучала на початку 60-х рр.

Окрім того, на концерті у Львівській обласній філармонії слухачі почують «Слов’янський концерт» Бориса Лятошинського. «Слов’янський концерт» Б. Лятошинського, як і  «Українська повість» Мєчислава Солтиса, об’єднують польські, українські, чеські та російські мотиви. У Симфонії № 2 Адама Солтиса чуємо польські та українські мотиви. Тобто на концерті у філармонії можемо спостерігати гармонійність та відчуття різних фольклорних джерел.

Виконання твору Бориса Лятошинського присвячене 120-річному ювілею  композитора. Відомо, що Солтиси і Лятошинський підтримували дружні відносини, та й, зрештою, їх об’єднують польські корені (Лятошинський мав польські корені, але зі Сходу, з Житомира). Вони не тільки шанували і цінували один одного як композиторів, а й прекрасно розуміли всю відповідальність, яка лежала на кожному з них за те, щоб національна культура не занепала у ці складні моменти випробувань, які зазнав український народ у XX ст. Творчість Солтисів і Лятошинського ще раз підтверджує, що польську і українську культуру набагато більше об’єднує,  аніж роз’єднує.

Інформація за телефоном: 0981301061, 0676734210

Фото: Львівська філармонія

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...