ОСТАННІ НОВИНИ

Львівських сиріт навчатимуть іконопису

|

Уже незабаром діти-сироти із львівських інтернатів матимуть нагоду глибше пізнати іконопис та самостійно намалювати ікону. 16 вересня розпочнеться другий семестр безкоштовної іконописної школи для сиріт та дітей із сімей, котрі перебувають у складних життєвих обставинах. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛМР.

unnamed

Упродовж трьох місяців на хорах Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла щотижня відбуватимуться заняття, які проводитиме львівський художник-іконописець Андрій Майовець. Організатором такого проекту є Центр Опіки Сиріт.

«Зазвичай усі проекти, які робимо, спрямовані на дітей-сиріт, дітей з інтернатів, адже вони найбільше потребують якогось поштовху, підтримки в розвитку своїх талантів. Часом ці діти навіть не здогадуються про свої таланти, не розвивають їх, бо, можливо, не мають підтримки, яка б додала наполегливості, мотивації. Тоді виникає свого роду така трагедія: дитина не знаходить себе в житті і не бачить свого майбутнього», – розповідає голова Центру Опіки Сиріт о. Роман Прокопець.

Священик розповів, що цей проект спрямований на дітей-сиріт 7-11 класів, тому якщо серед них є охочі пізнати іконопис, то запрошують навчатись саме їх. Якщо ж таких діток не багато, то пропонують дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

«Сама атмосфера цього місця є дуже сприятливою, адже одна справа малювати в класі чи на вулиці, а зовсім інша – в храмі», – пояснює о. Роман.

Під час торішньої іконописної школи діти зустрічались двічі на тиждень, цього року заняття відбуватимуться один раз в сім днів упродовж 3 місяців – з вересня по грудень. Організатори планують зібрати групу із десяти дітей: деякі з них уже навчались минулого семестру, інші – робитимуть це вперше. Під час навчання діти знайомляться із середньовічним українським іконописом, традицією і давньою технологією. Цьогоріч вони писатимуть ікону св. Миколая за взірцями ікон з колекції Митрополита Андрея Шептицького, великого поціновувача рідного мистецтва.

Для того, аби організувати іконописну школу для сиріт, необхідно чимало речей та затрат: мольберти, фарби, пензлі, полотна. Окрім того, уже в жовтні розпочнеться ще один цікавий захід під патронатом Центру Опіки Сиріт – вихованці львівської школи-інтернат №2 разом із іконописцями писатимуть іконостас для каплиці, яка розташована в самій школі (вул. Просвіти, 2). Тому організатори будуть вдячні усім, хто хотів би якимось чином підтримати ці проекти. Щодо цього слід звертатись в інформаційний центр храму або безпосередньо до Центру Опіки Сиріт.

Фото: Прес-служби ЛМР

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...