ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові проходить фестиваль єврейської культури

|

З 1 до 30 серпня у Львові відбувається VII Міжнародний фестиваль єврейської музики «LvivKlezFest – 2015», який проходить під гаслом «Євреї за мир  і єдність України!». Фестиваль проходить у багатьох локація міста, зокрема на площі Ринок, площі Арсенальній, у Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького, у Львівській обласній філармонії, у Першому українському театрі для дітей та юнацтва та на інших майданчиках.

єврейська музика

Кожного року організатори Міжнародного фестивалю клезмерської музики “LvivKlezFest” роблять все для відтворення втраченої єврейської культури.

«Львів, Lwów, Lemberg, לעֶמבּעֶרִיק… Тонкий аромат свіжозмеленої кави… На вулиці чути українську, польську, вірменську, ідиш… Лунають звуки кафедрального органу, церковний хор заводить канон, пронизливо звучить шофар з «Золотої Рози»… Переплетення культур, релігій, національностей. Так було і, сподіваємось, буде.

Цього року ми пропонуємо цікаву, насичену, яскраву програму, протягом місяця будемо знайомити з єврейською музикою, живописом, театральним мистецтвом, національною кухнею.

Офіційне відкриття відбудеться у Львівській обласній філармонії концертом всесвітньо відомого джазиста Вадима Неселовського спільно з Львівським молодіжним симфонічним оркестром “ІNSО-Львів”.

На вас чекають виступи справжніх зірок. З Америки до нас завітає клезмерська рок-група «Голем», яка на підтримку України заспівала «Червону Руту» на Таймс-сквер. Несподіваний дует бандуриста Юліана Китастого зі скрипалем Майклом Альпертом подарує неповторні враження від поєднання народних музичних культур, єврейської та української. Це варто почути, ця музика торкнеться кожного серця…

Під час фестивалю проходять екскурсії єврейським кварталом, в цьому році ви познайомитеся з історією єврейського передмістя

Театральне єврейське мистецтво представлено моновиставою «Я світу боюся, в якому немає тебе» (Луцьк), трагіфарсом «Соло янгола для всіх» (Одеса), анімаційною драмою «Контрабас» (Львів), ревю «Тільки у Львові» (передвоєнні пісні, танці, скетчі).

До програми Фестивалю включено два цікавих літературно-музичних вечори. Перший з них присвячений видатній акторці та режисеру, директору Львівського єврейського театру Іді Камінській, а другий – всесвітньо відомому співаку та кантору Михайлу Александровичу.

Звичайно, що ми пам’ятаємо і про наймолодшу групу відвідувачів. На дитячому святі «Цигеле-Мігеле» їх чекає багато розваг.

Кульмінацією “LvivKlezFest – 2015” буде неймовірно яскравий гала-концерт за участю всесвітньо відомих зірок клезмерської музики з Ізраїлю, Аргентини, Німеччини, Польщі, США, України, який відбудеться на пл. Ринок.

Тут кожен знайде щось особливе для себе, адже розмаїття запропонованих подій вражає», – зазначають організатори.

«Лозунг нашого фестивалю – євреї за мир і єдність України. Ми хочемо довести всім, що життя тут продовжується, що нас не перемогти, що ми будемо розвиватись і ніхто нас не здолає», – Ада Діанова, голова оргкомітету фестивалю «LvivKlezFest», директор Благодійного Фонду«Хесед-Ар’є».

«Особисто в мене фестиваль пов’язаний з двома асоціаціями: перша це те, що не все так погано, якщо такий захід відбувається. Це той острівець стабільності, який врівноважує усі соціальні, політичні, економічні вибухи, які стаються.

А друга асоціація, що це той фестиваль, який розвивається вгадуючи якісь мрії. Колись мені мріялось, щоб фестиваль вийшов за межі музики, щоб там був і театр, і виставки, і література, і майстер-класи. І тут це є», – Ірина Магдиш, начальник управління культури ЛМР.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...