ОСТАННІ НОВИНИ

Новий туристичний маршрут на Львівщині складе конкуренцію «Золотій підкові»

|

Історико-краєзнавчий музей міста Винники за підтримки Львівської обласної державної адміністрації планує зробити новий туристичний маршрут – “Глинянським шляхом”. Про це Львівському порталу повідомила прес-служба Львівської ОДА.

У цей маршрут увійде музей ткацтва в місті Глиняни, а також палац ХІХ ст. у селі Журавники. Після передачі палацу на баланс Історико-краєзнавчого музею м. Винники тут відкриють відділ музею “Панська садиба ХІХ століття”. Також заплановано відновити поблизу палацу ландшафтний парк.

В самому палаці, який знаходиться на березі ставка в мальовничій місцевості, відреставрують інтер’єри кімнат, характерно для такого типу маєтків. У майбутньому цей музей-садиба, разом з церквою в с. Чорнушовичі, костелом у с. Вижняни та музеєм ткацтва та храмами в м. Глиняни, складуть новий  туристичний маршрут. В Департаменті міжнародного співробітництва та туризму ОДА передбачають, що він стане не менш цікавим ніж маршрут “Золота підкова” – Золочівський, Олеський та Підгорецький замки.

“Розвиток туризму в цьому регіоні створить не лише нові робочі місця, але й відновить відоме у всьому світі ремесло килимарства, яким славилися Глиняни. Так, лише в XVII–XIX століттях в Глинянах і довкільних селах налічувалось до півсотні ткачів. У 1921 році в місті було створено килимову фабрику, продукція якої була експонатами виставок у Варшаві, Парижі, Нью-Йорку. До 1939 року глинянські килими здобували нагороди на міжнародних виставках у Парижі та Нью-Йорку, а у 1929 році – відзначені золотою медаллю на виставці у Познані”, – розповідає директор Історико-краєзнавчого музею м. Винники Ігор Тимець.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...