ОСТАННІ НОВИНИ

США та Україна разом протидіятимуть контрабанді ядерних матеріалів

|

Учора в Києві відбулася одноденна зустріч посадовців урядів США та України, на якій обидві сторони обговорили прогрес виконання двосторонньої угоди про зміцнення спроможності України щодо запобігання, виявлення та реагування на випадки контрабанди ядерних та радіоактивних матеріалів. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Державної прикордонної служби України.

За даними прес-служби, обговорювався стан виконання обома сторонами положень Спільного плану дій щодо протидії контрабанді ядерних матеріалів, який уряди США та України підписали в січні 2006 року. План дій передбачає забезпечення захисту об’єктів, на яких розташовані ядерні та радіологічні матеріали, вдосконалення законодавчо-нормативної бази, яка регулює питання їх використання, зміцнення здатності захищати національний кордон України, та розбудову спроможності компетентних органів України розслідувати випадки контрабанди ядерних матеріалів.

«Українська делегація наголосила, що особливе значення співпраці у цій сфері зумовлено окупацією частини території України – Автономної Республіки Крим та агресії Російської Федерації на сході України. Під час проведення обговорень сторони обмінялися думками з огляду на наявну проблему контрабанди ядерних матеріалів у регіоні та визначили напрями діяльності, по яких вони готові працювати тісніше. Приймаючи до уваги наявні випадки захоплення ядерних матеріалів, які можна використовувати у вигляді зброї, що, в свою чергу, передбачає збільшення обсягів незаконної торгівлі та розповсюдження цих матеріалів, сторони відмітили необхідність і в подальшому працювати разом над тим, щоб унеможливити попадання цих небезпечних матеріалів у руки терористів чи інших злочинців, які можуть їх використати у своїх злочинних цілях», – йдеться у повідомленні прес-служби.

Обидві сторони підтвердили свої зобов‘язання та бажання продовжувати докладати спільних зусиль щодо вирішення цих нагальних питань, а також шукати нові можливості для майбутньої співпраці.

Фото: www.profi-forex.org

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...