ОСТАННІ НОВИНИ

ЄС таки позбавив Росію статусу «стратегічного партнера»

|

823a8940c685d8ab866899d0314f8344

Європейський парламент ввважає, що Російська Федерація більше не може розглядатися країнами ЄС як стратегічний партнер. Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у доповіді щодо відносин ЄС з Росією, підготовленій депутатом Габріеліусом Ландсбергісом, і затвердженій під час пленарного засідання Європарламенту у Страсбурзі.

«(ЄП) наголошує, що через дії у Криму і у Східній Україні Росія більше не може розглядатися як «стратегічний партнер»; вказує, що стратегічне партнерство повинне базуватися на взаємній довірі і повазі до міжнародного права, заснованого на демократії, а також на державному суверенітеті та свободі вибору державою внутрішнього конституційного порядку та напрямку зовнішньої політики, територіальній цілісності держави, а також на повазі до верховенства права, прав людини та принципів міжнародної дипломатії і торгівлі», – йдеться у доповіді.

Європарламент зазначає, що пряма та непряма участь Росії у збройному конфлікті в Україні та незаконна анексія Криму разом з порушенням територіальної цілісності Грузії, економічним тиском і політичною дестабілізацією ситуації у своїх європейських сусідів є навмисним порушенням демократичних принципів і фундаментальних цінностей та міжнародного права.

«У цьому контексті ЄС не може розглядати повернення до «справ, як завжди» і не має іншого вибору, як провести критичну переоцінку своїх відносин з Росією, яка включає в себе розробку у стислі терміни план «м’якої сили», щоб протистояти агресивній політиці, яку проводить Росія, і комплексний план щодо майбутніх відносин з цією країною і зі східними партнерами Європи», – наголошує Європарламент.

Євродепутати також переконані, що врегулювати конфлікт на сході України може лише політичним шляхом.

Разом з тим вони висловили глибоку стурбованість тим, що Росія «відкрито позиціонує себе і діє як така, що кидає виклик міжнародній демократичній спільноті і її порядку, прагнучи перекроїти силою кордони у Європі».

«(ЄП) стривожений зростанням атмосфери ненависті, спрямованої проти опозиційних активістів, правозахисників, представників меншин та сусідніх країн і погіршенням стану у сфері прав людини і верховенства права у Росії», – наголошується у доповіді.

Разом з тим у Європарламенті вважають, що «конструктивні та передбачувані відносини між ЄС і Росією можливі та бажані для їхньої взаємної вигоди, особливо з урахуванням наявних політичних, торговельних, транспортних та енергетичних зв’язків, контактів між людьми».

«(ЄП) наголошує, що відносини між Росією і ЄС повинні й надалі ґрунтуватися на повазі до міжнародного права і діалозі, в результаті чого ЄС буде готовий відновити співпрацю з владою в Москві з низки конкретних питань, що становлять спільний інтерес», – зазначають у ЄП.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...