ОСТАННІ НОВИНИ

Українські священики намагаються створити єдину Помісну Православну Церкву

|

3 червня 2015 р. у приміщенні Київської православної богословської академії під головуванням митрополита Львівського і Сокальського Димитрія відбулося засідання Комісії для ведення діалогу з УАПЦ. Комісія була сформована рішенням Священного Синоду 12 травня ц.р.

Комісія заслухала звіт про організацію діалогу з відповідною Комісією УАПЦ, передає RISU.

Було засвідчено, що сторона Київського Патріархату вважає конструктивним і корисним фактором діалогу та із задоволенням сприймає залучення до нього у якості посередника церковних представників, які матимуть благословення від Вселенського Патріархату, як історичної Матері-Церкви. Було заслухано і схвалено звіт про попередні консультації з цього приводу.

Враховуючи заклики до скорого об’єднання у єдину Помісну Церкву, які містяться у рішеннях Архиєрейського Собору УАПЦ, заявах її провідних єрархів, зокрема Місцеблюстителя Престолу УАПЦ митрополита Львівського Макарія та митрополита Галицького Андрія, сторона Київського Патріархату вважала за доцільне провести спільне засідання двох Комісій до проведення Собору УАПЦ, на якому має розглядатися питання об’єднання. За попередніми консультаціями, в тому числі з церковними посередниками, часом проведення спільного засідання було запропоноване 3 червня.

Як повідомляють в УПЦ КП, сторона УАПЦ не знайшла можливості взяти участь у спільному засіданні.

Тому Комісія для діалогу звернулася безпосередньо до Собору УАПЦ із закликом прийняти принципове рішення про невідкладний початок об’єднавчого процесу.

Також в УПЦ КП запропонували Комісії УАПЦ зібратися 8 червня 2015 р. для проведення спільного засідання з метою обговорення конкретних кроків до об’єднання. Ця дата також має попереднє погодження з церковними посередниками, як прийнятна для них.

Комісія УПЦ КП засвідчила «свою відкритість до співпраці з УАПЦ та щире бажання сприяти досягненню мети – створенню в Україні єдиної Помісної Православної Церкви».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *