ОСТАННІ НОВИНИ

У Києві презентують факсимільну копію унікального львівського рукопису 1632 року

|

У Києві презентують факсимільне видання унікальної пам’ятки української релігійної книжкової культури – Архиєрейського служебника і требника Івана Боярського 1632 року. Про це Львівському порталу повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху.

unnamed

За словами ініціатора проекту Олега Іванусіва, роботу над виданням розпочали ще 10 років тому, коли президент «Фундації Eнциклопедії України» (Торонто, Канада), дізнався про  існування рукопису та вирішив перевидати унікальну книгу. Він звернувся до Бібліотеки Вернадського, де зберігається пам’ятка і отримав професійне сканування пам’ятки.

«Були проблеми з тим, що рукопис писали рідким чорнилом по тонкому паперу і текст перебивався на зворотній бік сторінки. Деякі частини були пошкодженні, тому багато часу займала комп’ютерна реставрація сторінок – кожного слова і кожного зображення», – розповів О. Іванусів.

Служебник правив Іван Боярський у Львові. Не ставши епископом, служебник перейшов у власність до Київського митрополита Петра (Могили). Нині Служебник зберігається в Інституті Рукопису Національної Бібліотеки України імені В. І. Вернадського у Києві.

Видання також містить дослідження  історії унікального львівського ілюстрованого рукописного кодексу з викладом відомостей про його замовника та аналізом мистецького оздоблення, підготоване Володимиром  Александровичем.

Видання має близько 400 сторінок А3 формату і видане накладом – 300 примірників. Проте купити видання буде неможливо, примірники передадуть у бібліотеки та наукові установи, де вивчають релігієзнавство.

На презентацію запрошені Блаженніший Святослав (Шевчук), Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет, Блаженніший Любомир (Гузар) та високопосадовці.

Захід відбудеться 28 травня, у соборі Святої Софії, Київ, вул. Володимирська, 24. Для гостей виступить гурт «Піккардійська Tерція».

Фотокопія: Центр досліджень визвольного руху

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...