ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові вшанували пам'ять Бориса Возницького

|

4528622-1

У суботу, 23 травня, на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять видатного українця, багатолітнього директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Возницького, якого називали «вартовим національної культурної спадщини».

Родина, музейники, представники влади, митці, лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка поклали квіти до могили Бориса Возницького та вшанували його молитвою.

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний у зверненні до громади зазначив, що завдяки численним справам і ділам, які встиг реалізувати Борис Возницький, ми сьогодні маємо чітке усвідомлення подальшої нашої роботи. Життя та діяльність Бориса Возницького є для кожного з нас мірилом чесності, порядності, відданості своєму народові та державі.

Народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та близький друг Любомир Медвідь сказав: “Стежка до могили цієї по-справжньому масштабної людини не заростає, не засихають квіти і не згасає вогонь свічок – це вимовний факт свідчить про нашу вдячну пам’ять і глибоку шану до видатної особистості, послідовного трудівника на ниві національної культури, істинного громадянина і патріота, яким був і залишається Борис Возницький”.

IMG_20150523_111408_1432398998_613x459

Від Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Григоровича Возницького заступник генерального директора Галина Дорощук акцентувала на обов’язку кожного щоденною відданою працею вшановувати цього Великого Українця.

А донька Бориса Возницького – Лариса – зачитала поезію з батьківщини свого тата, поетеси Лідії Пшеничної, яка родом з міста Дубно Рівненської області.

Довідка

Борис Григорович Возницький народився 16 квітня 1926 року в селі Ульбарів Волинського воєводства (тепер Дубненський район Рівненської області). Упокоївся 23 травня 2012 року. Український мистецтвознавець, директор Львівської картинної галереї, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005 рік), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990 рік), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), доктор honoris causa.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...