ОСТАННІ НОВИНИ

Рада руйнує незалежність антикорупційного бюро – експерти

|

Сьогодні Верховна Рада України голосуватиме законопроект № 2667, що вносить зміни до Закону України «Про прокуратуру» та узалежнює спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, що покликана забезпечити процесуальний нагляд за розслідуваннями Національного антикорупційного бюро. Про це Львівському порталу повідомили у Центрі протидії корупції.

Зокрема, законопроект дозволяє Генеральному прокуророві та Президентові контролювати обрання керівника антикорупційної прокуратури, головною відмінністю якої, у порівнянні зі структурними підрозділами ГПУ, є незалежність та відкритий конкурс на обрання співробітників.

Громадські  експерти стверджують, що у разі підтримки парламентом законопроекту в чинній редакції, в Україні буде провалено створення спеціалізованої прокуратури для Національного антикорупційного бюро та нівельовану антикорупційну реформу як таку.

«Законопроект вбиває основні засади незалежності – прозорий конкурс на посаду очільника спеціалізованої прокуратури і, фактично, робить орган черговим антикорупційним підрозділом ГПУ», – говорить голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

За словами експерта громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Ярослава Юрчишина, законопроектом пропонується створення конкурсної комісії з обрання голови антикорупційної прокуратури за квотним принципом. П’ять членів делегуватиме особисто Генеральний прокурор, якого призначає Президент України. Інших п’ять обиратиме Парламент, де частина квоти теж відійде президентській партії Блок Петра Порошенка. В результаті Президент отримає більшість у комісії, що перетворить конкурс у фактичне призначення антикорупційного прокурора.

Посилює політичну залежність органу і норма про призначення на всі адміністративні посади антикорупційної прокуратури Генеральним прокурором в обхід новообраного керівника.

«Більшість конкурсної комісії має бути делегована Верховною Радою, що зменшить ризики політичного впливу на новостворений орган. Неприпустимим є погодження складу конкурсної комісії для обрання прокурорів антикорупційної прокуратури Генеральним Прокурором України, відповідальним за провал розслідувань Майдану та злочинів поплічників Януковича», – вважає Ярослав Юрчишин.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...