ОСТАННІ НОВИНИ

Україні радять оголосити дефолт

|

Україна повинна зайняти жорстку позицію в переговорах з приватними кредиторами, які займають егоїстичну і неконструктивну позицію, аж до дефолту за своїми зобов’язаннями

Таку думку в статті The Financial Times вважає екс-міністр фінансів США Лоуренс Саммерс, передає Еспресо.TV з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

“МВФ і національна влада повинні вказати непокірним кредиторам на їх безвідповідальна поведінка. Якщо необхідно, Україна повинна бути готова оголосити дефолт і не виконувати свої зобов’язання, а міжнародна спільнота має чітко заявити, що вона буде продовжувати допомагати Києву”, – написав він у авторській колонці The Financial Times.

“У такому контексті у кредиторів не буде іншого вибору, окрім як прийняти економічну реальність ситуації”, – вважає екс-міністр фінансів США.

Він підкреслює, що для платників податків по всьому світу має бути неприйнятним, щоб їх грошима ризикували, надаючи позики Україні, яка буде планувати повернути всі кошти своїм кредиторам.

На його думку, моральні, геополітичні та економічні підстави для того, щоб надати Україні значну підтримку, є переконливими.

“Міжнародний валютний фонд зробив (для допомоги Україні) стільки, на скільки був здатний, надавши кредит Україні в рамках програми розширеного фінансування. У той же час, Європа і США могли б збільшити свою підтримку країні, Світовий банк також не використовує всіх можливостей. Тому економічна життєздатність України залежить від того, що відбуватиметься з її обов’язком “, – зазначив Саммерс.

Відомий фінансист також підкреслив, що нездатність України зменшити своє боргове навантаження є підтвердженням, що приватні інтереси мають дуже великий вплив на публічну політику.

“Найближчим часом Україна, міжнародне співтовариство і її кредитори повинні досягти угоди, що робити з боргом країни. Те, як це питання буде вирішено, скаже про те, наскільки насправді міжнародне співтовариство готове допомагати Україні і протидіяти російської агресії”, – сказав він .

Екс-міністр фінансів піддав критиці позицію інвестфірми Franklin Templeton і уникають ідентифікації менеджерів ряду американських фондів, що відмовляються від будь-якого списання. “Зрозуміло, що з істотною групою таких “безбілетників” інші власники боргів, включаючи росіян, також не погодяться на списання”, – відзначає Саммерс.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...